• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Real Sociedad - Real Madryt 1-2 w meczu 30. kolejki Primera Division

Real Madryt pokonał na wyjeździe Real Sociedad 2-1, dzięki czemu odzyskał fotel lidera tabeli Primera Division. Złą wiadomością dla "Królewskich" jest natomiast uraz Sergio Ramosa, który zdobył jedną z bramek.

Największą przedmeczową niespodziankę stanowiła obecność w wyjściowej jedenastce Realu Madryt Jamesa Rodrigueza.

Zinedine Zidane po raz ostatni postawił na Kolumbijczyka w meczu ligowym 19 października ubiegłego roku, w przegranym 0-1 spotkaniu z Mallorcą. Od tamtego czasu minęło już 237 dni.

Pierwsza połowa - mimo przewagi "Królewskich" - zakończyła się bezbramkowym remisem. Duża w tym zasługa Aleksa Remiro, który zaliczył kilka skutecznych interwencji, tak jak w 43. minucie, gdy zatrzymał uderzenie Viniciusa Juniora, wieńczące piękną indywidualną akcję.

Tuż po zmianie stron Brazylijczyk ponownie udowodnił, że drybling to jego wielki atut. Wpadł w pole karne gospodarzy i wywalczył rzut karny, który po chwili z zimną krwią wykorzystał Sergio Ramos.

Dowiedz się więcej na temat: Real Madryt | Real Sociedad