• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Real Saragossa - FC Barcelona 0-3

Piłkarze Barcelony pokazali, że bez Lionela Messiego też potrafią efektownie wygrywać. W meczu 31. kolejki Primera Division "Duma Katalonii" pokonała na wyjeździe Real Saragossa 3-0. Dwa gole dla Barcy strzelił Cristian Tello.

Messiego, który w dalszym ciągu jeszcze nie jest w pełni sił po kontuzji mięśnia, w ogóle nie było w meczowej kadrze na mecz w Saragossie. Trener Barcelony Tito Vilanova postanowił dać pograć zawodnikom, którzy zazwyczaj pełnią rolę rezerwowych. Mimo to mecz toczył się pod dyktando lidera Primera Division, a Victor Valdes nie miał zbyt wiele pracy.

Prowadzenie dla Barcelony zdobył w 20. minucie Thiago. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki gospodarzy. Ten zawodnik zaliczył asystę przy drugim golu. Dokładne podanie Thiago na bramkę zamienił Cristian Tello w 39. minucie.

Po zmianie stron nieco śmielej zaatakowali piłkarze z Saragossy, ale to Barcelona podwyższyła prowadzenie. W 53. minucie znów Tello wpisał się na listę strzelców.

W 78. minucie na boisku pojawił się Eric Abidal. Kibice na Estadio de la Romareda ciepło przywitali Francuza, który wygrał walkę z rakiem.

Barcelona pewnie zainkasowała komplet punktów i zmierza po mistrzowską koronę.

Real Saragossa - FC Barcelona 0-3 (0-2)

Bramki: 0-1 Thiago (20.), 0-2 Tello (39.), 0-3 Tello (53.)