• 6 .Real Sociedad San Sebastián (30 pkt.)
  • 7 .Granada CF (27 pkt.)
  • 8 .Real Club Celta de Vigo (23 pkt.)

Real Saragossa bliski powrotu do Primera Division

Piłkarze Realu Saragossa pokonali w środę na własnym stadionie Las Palmas 3-1 (1-1) w pierwszym meczu finałowej rundy baraży o awans do hiszpańskiej ekstraklasy. Rewanż w niedzielę w Las Palmas.

Prowadzenie gościom w 19. minucie dał Jonathan Viera. Później jednak na listę strzelców wpisywali się tylko piłkarze Realu. Jeszcze przed przerwą wyrównał Diego Rico, a w drugiej połowie do siatki trafiali Pedro i Willian Jose.

Real w Primera Division poprzednio grał w sezonie 2012/13. Drużyna z Wysp Kanaryjskich na powrót do ekstraklasy czeka znacznie dłużej. Ostatnio występowała w niej w rozgrywkach 2001/02.

Już wcześniej bezpośredni awans wywalczyły ekipy Realu Betis i Sportingu Gijon. Najwyższą klasę opuściły natomiast: Eibar, Almeria i Cordoba.

Dowiedz się więcej na temat: Real Saragossa | Primera Division