• 6 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Real Madryt. Zinedine Zidane wściekły na karę dla Ronalda

Trener Realu Madryt Zinedine Zidane nie kryje wściekłości na karę zawieszenia aż na pięć meczów, jaką nałożono na jego asa atutowego - Cristiana Ronalda, za pchnięcie sędziego w meczu o Super Puchar Hiszpanii, w którym "Królewscy" rozprawili się z Barceloną 3-1.

Rewanż w Madrycie zostanie rozegrany w środę o godz. 21 i "Los Blancos" będą musieli sobie radzić bez CR7.

Cristiano dostał drugą żółtą kartkę w kontrowersyjnych okolicznościach, za domniemane wymuszanie rzutu karnego. Zareagował ze złością, odpychając sędziego Ricarda de Burgosa Bengoetxeę, który pokazał mu 10. czerwoną kartkę w karierze Portugalczyka.

- Jesteśmy bardzo zirytowani - wypalił Zidane. - Jeśli spojrzysz na to, co się wydarzyło i pomyślisz, że Cristiano nie wspomoże nas w pięciu meczach, to ... jesteś doprowadzony do wściekłości!"
Real odwołał się od czerwonej kartki, ale jedyne, co może osiągnąć, to zmniejszenie dyskwalifikacji do czterech spotkań. Wyrok w sprawie odwołania zapadnie w środę, przed meczem.
- Mam nadzieję, że Komisja Odwoławcza uwzględni nasze racje - nie krje "Zizou".

- Cristiano jest również zirytowany, bo chce grać, a gdy nie może tego robić, jest nieszczęśliwy - dodał trener.

Ronaldo w pierwszym meczu z Barcą wszedł na ledwie 24 minuty, gdyż - z uwagi na udział Portugalii w Pucharze Konfederacji - później zaczął przygotowania do sezonu i nie jest jeszcze gotowy na pełny wymiar czasowy meczu.

Wpływ CR7 na losy rywalizacji był olbrzymi. Po jego imponującym strzale Real wyszedł na prowadzenie 2-1, na 10 minut przed końcem, ale przez zdjęcie koszulki, w geście radości, zarobił pierwszą żółtą kartkę. Dwie minuty później został wykluczony z meczu, za upadek w starciu z Samuelem Umtitim.

- Kara dla Cristiano jest przesadnie wysoka - uważa obrońca "Królewskich" Dani Carvajal. - To niezwykle frustrujące dla niego. Mam nadzieję, że Komitet Odwoławczy zredukuje zawieszenie o kilka meczów.

Jeśli kara zostanie utrzymana, Ronaldo nie będzie mógł wystąpić w meczach La Liga przeciw: Deportivo la Coruna, Valencii, Levante i Realowi Sociedad.