• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Real Madryt - Villarreal CF. Popis gwiazdora nie wystarczył! Rywal triumfuje

Real Madryt pokonał Villarreal 2-1, jednak nie zdołał wygrać mistrzostwa Hiszpanii. Piłkarze Atletico wygrali bowiem z Realem Valladolid i to oni sięgnęli po puchar. "Królewscy" zajęli natomiast drugie miejsce w tabeli.

Obie ekipy bardzo spokojnie weszły w to spotkanie. Optycznie przeważali zawodnicy Realu, jednak w ich grze zdecydowanie brakowało konkretów. Niewykorzystane sytuacje zemściły się błyskawicznie. W 20. minucie goście rozegrali składną - choć dość przypadkową akcję, po której Yeremi Pino dopadł do piłki i wpakował ją do siatki.

Kilka chwil później gracze Villarreal ponownie zagrozili bramce Realu. Etienne Capoue popędził środkową strefą boiska i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Pędząca piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

Gospodarze nie dali się całkowicie zepchnąć do defensywy. W 34. minucie bardzo dobrą indywidualną akcją popisał się Luka Modrić. Chorwacki pomocnik poradził sobie z rywalami w polu karnym i oddał strzał, lecz nie dał rady skierować futbolówki do siatki.

Real Madryt - Villarreal CF. Karim Benzema trafił do siatki, ale gol nie został uznany!

Druga część gry mogła się lepiej rozpocząć dla Realu. Karim Benzema otrzymał dobre podanie z głębi boiska i głową skierował piłkę do siatki. Gol nie został jednak uznany, sędziowie dopatrzyli się spalonego.

Reprezentant Francji znalazł się również w dobrej sytuacji kilka minut później. Rodrygo odebrał piłkę Geronimo Rulli i ta trafiła do Benzemy. Atakujący oddał strzał, lecz trafił jedynie w boczną siatkę.

Gospodarze dopięli swego dopiero w samej końcówce meczu. Benzema huknął po podaniu z bocznej strefy boiska i pewnie dopełnił formalności. Francuzowi piłkę świetnie dograł Rodrygo.

Real nie zwalniał tempa i w doliczonym czasie gry strzelił kolejnego gola. Tym razem Benzema wcielił się w rolę asystującego i zagrał w pole karne. Do piłki dopadł Modrić i w efektowny sposób umieścił futbolówkę w bramce.

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć wyniki wszystkich meczów 38. kolejki Primera Division

PA

38. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-05-22 18:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: José Luis Munuera Montero
Gerónimo Rulli
68′ Álvaro Odriozola Arzallus
Gaspar Mario
Eder Gabriel Militao
Raul Albiol
Raphael Varane
Pau Francisco Torres
68′ Miguel Gutiérrez Ortega
Alfonso Pedraza Sag
Federico Valverde
Etienne Capoue66′
 90′ Luka Modrić
Yeremi Jesús Pino Santos  20′ 81′
68′ Casemiro
Daniel Parejo
56′ Marco Asensio Willemsen
Manuel Trigueros Munoz86′
 87′ Karim Benzema
Gerard Moreno Balagueró81′
56′ Vinicius Junior
Carlos Bacca66′
Diego Altube Suárez
Sergio Asenjo Andres
Andrii Lunin
Jaume Vicent Costa Jordá
68′ Silva Junior Marcelo
Pervis Josué Estupinán Tenorio
68′ . Nacho
José Ramiro Funes Mori
Sergio Ramos
Alberto Moreno
Antonio Blanco Conde
Alejandro Baena Rodríguez
56′ Alarcon Suarez Isco
Francis Coquelin66′
68′ Mariano Díaz Mejía
Moisés Gómez Bordonado86′
56′ Rodrygo Silva de Goes