• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Real Club Celta de Vigo (33 pkt.)

Real Madryt - Valencia CF 2-2 w Primera Division

Wielkie emocje na Santiago Bernabeu! Real Madryt zremisował z Valencią 2-2, chociaż goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Cenny punkt dla gospodarzy w doliczonym czasie gry efektownym strzałem uratował Cristiano Ronaldo.

Wyniki, terminarz i tabela Primera Division - sprawdź!

Ta kolejka idealnie układała się dla "Królewskich". Barcelona tylko zremisowała na Camp Nou z Getafe 2-2, a Atletico Madryt przegrało na wyjeździe z Levante 0-2. Wygraną z Valencią Real mógł zbliżyć się do wymarzonego mistrzostwa Hiszpanii.

W niedzielny wieczór na Santiago Bernabeu "Nietoperze" postanowiły jednak utrudnić zadanie gospodarzom i wysoko zawiesiły poprzeczkę. Valencia grała ofensywnie i umiejętnie korzystała z błędów w defensywie rywali.

Bramkę "do szatni" dla Valencii zdobył Jeremy Mathieu. Dośrodkowana z rzutu rożnego piłka praktycznie spadła mu na głowę na piątym metrze, a obrońcy gości w strzeleniu gola nie przeszkodził ani Raphael Varane, ani Sergio Ramos.

Kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Ramos. Doświadczony stoper "Królewskich" wykorzystał zgranie piłki przez Cristiano Ronaldo i precyzyjną "główką" z kilku metrów pokonał Diego Alvesa.

Blisko 72 tysiące kibiców zgromadzonych na Santiago Bernabeu liczyło, że Real pójdzie za ciosem i obejmie prowadzenie, ale to Valencia wyprowadziła kolejne uderzenie. Składną akcję zespołu strzałem z kilkunastu metrów zamknął wychowanek "Królewskich" Dani Parejo.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry punkt Realowi uratował Cristiano Ronaldo. Podawał Angel di Maria, a Portugalczyk w efektowny sposób trącił piłkę, wpisując się na listę strzelców.

Real Madryt - Valencia CF 2-2 (0-1)