• 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

Real Madryt stracił punkty, lecz wciąż jest niepokonany

Drużyny Realu Madryt i Villarrealu kontynuują serię meczów bez porażki w tym sezonie Primera Division. W sobotni wieczór obie ekipy podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie na Estadio Santiago Bernabeu.

Podopieczni Carlo Ancelottiego przystępowali do tego starcia uskrzydleni serią kapitalnych występów w lidze, w tym efektowną wygraną 6-1 z Mallorcą. Villarreal także nie zaznał porażki w tym sezonie Primera Division, lecz zanotował aż cztery remisy, podczas gry "Królewscy" - tylko jeden.

"Żółta Łódź Podwodna" nie była jednak na Estadio Santiago Bernabeu bez szans i szybko postanowił to udowodnić Arnaut Danjuma. W 13. minucie błyszczący na początku sezonu skutecznością Holender popisał się ładnym rajdem zwieńczonym celnym strzałem. Thibaut Courtois zachował jednak czujność i sparował piłkę poza linię końcową.

W 25. minucie gorąco zrobiło się w polu karnym Villarrealu, w którym upadł Nacho. Hiszpan protestował, sugerując sędziemu, że Raul Albiol zatrzymywał go nieprzepisowo, a wtórowali mu jego koledzy. Sędzia był jednak nieugięty.

"Królewscy" przed przerwą, choć wciąż próbowali atakować, nie zdołali realnie zagrozić bramce rywala. Dość powiedzieć, że nie oddali choćby jednego celnego strzału.

Real Madryt zremisował z Villarrealem

W drugiej połowie gra nie była płynna, a obie ekipy nie potrafiły - lub nie chciały - wejść na najwyższe obroty.

Kibice Realu wciąż mogli jednak liczyć na przebłysk geniuszu Karima Benzemy, który jeszcze przed spotkaniem "asystował" w nietypowy sposób. Pomógł bowiem hiszpańskiej mistrzyni paraolimpijskiej w triathlonie - Susanie Rodriguez, która kopiąc piłkę zgubiła buta.

Po rozpoczęciu ostatniego kwadransa gry odpowiedzialność na swoje bramki próbował wziąć Vinicius. Ruszył sam w stronę bramki i uderzył z dystansu - na swoje nieszczęście bardzo niecelnie.

Mimo naporów w doliczonym czasie gry zawodnicy Realu nie zdołali strzelić gola. Mimo to zajmują fotel lidera w tabeli mając trzy punkty przewagi nad Atletico Madryt i Sevillą, która rozegrała jeden mecz mniej.

7. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-09-25 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 23985 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Alberto Moreno
81′ Marco Asensio Willemsen
Daniel Parejo
73′ Luka Modrić
Francis Coquelin55′ 58′
Casemiro
Etienne Capoue
46′ Rodrygo Silva de Goes
Yeremi Jesús Pino Santos84′
Karim Benzema
Paco Alcacer58′
40′ Vinicius Junior
Moisés Gómez Bordonado58′ 71′
46′ Eduardo Camavinga
Vicente Iborra
81′ Alarcon Suarez Isco