• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Real Madryt - Sevilla FC 2-2. Nieprawdopodobna sytuacja VAR i gol w doliczonym czasie

Real Madryt zremisował 2-2 z Sevillą FC w meczu, który będzie miał kluczowe znaczenie w walce o mistrzostwo Hiszpanii. "Królewscy" mogli być liderem, ale dopiero w doliczonym czasie gry uratowali remis i tracą dwa punkty do Atletico Madryt.

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

W przypadku wygranej Real Madryt objąłby prowadzenie w tabeli, zrównując się punktami z Atletico Madryt. Po remisie wciąż traci dwa oczka do lokalnego rywala, w dodatku ma tyle samo punktów co trzecia FC Barcelona.

Początek meczu niespodziewanie toczył się pod dyktando Sevilli. To piłkarze Juliana Lopeteguiego prowadzili grę i długimi momentami nie wypuszczali "Królewskich" z ich połowy.

To jednak Real mógł wyjść na prowadzenie w 12. minucie meczu! Piłkę do bramki Sevilli skierował Karim Benzema, lecz wcześniej na spalonym był podający do niego Alvaro Odriozola.

Szalony mecz Realu z Sevillą

"Królewscy" nie wykorzystali swojej szansy i w 22. minucie przegrywali 0-1! Po zamieszaniu w polu karnym po rzucie wolnym bramkę zdobył Fernando Reges.

Przed przerwą Real nie był w stanie przejąć inicjatywy i na poważnie zagrozić bramce rywala. Dopiero w 52. minucie bardzo groźne uderzenie z dystansu oddał Luka Modrić, lecz na posterunku stanął Yassine Bounou.

W 65. minucie doskonałą okazję do wyrównania miał Vinicius Junior. Po podaniu Toniego Kroosa wzdłuż bramki, Vinicius z pięciu metrów strzelił obok bramki!

Dwie minuty później było już 1-1! Zdobywcą bramki został wprowadzony chwilę wcześniej Marco Asensio, a Kroos tym razem zapisał na swoje konto elegancką asystę.

Kwadrans przed końcem doszło do nieprawdopodobnej sytuacji, gdy sędzia sprawdzał jednocześnie... dwa potencjalne rzuty karne. Najpierw piłkę ręką w polu karnym Realu zagrał Militao, a chwilę później w drugiej "szesnastce" faulowany przez bramkarza był Karim Benzema. Obie sytuacje nadawały się do podyktowania karnego, a "jedenastkę" dostała Sevilla, bowiem to wydarzenie miało miejsce jako pierwsze.

Do rzutu karnego podszedł Ivan Rakitić i pewnym uderzeniem dał Sevilli prowadzenie 2-1!

Wydawało się, że Real nie ma już szans na odrobienie wyniku, ale w doliczonym czasie gry na strzał rozpaczy zdecydował się Toni Kroos. Piłka odbiła się po drodze od Edena Hazarda i zaskoczyła bramkarza Sevilli! 2-2 w 94. minucie!

Real Madryt - Sevilla FC 2-2 (0-1)

Bramka: 0-1 Fernando Reges (22.), 1-1 Asensio (67.), 1-2 Rakitić (78. - z rzutu karnego), 2-2 Hazard (90+4.).

35. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-05-09 21:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Juan Martínez Munuera

Diego Carlos Santos Silva
66′ Silva Junior Marcelo
Marcos Acuna
66′ Luka Modrić
Joan Jordán Moreno84′
Toni Kroos
Ivan Rakitić  78′ (k.) 88′
21′ Casemiro
Francisco Fernando  22′
Federico Valverde
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre56′ 84′
Karim Benzema
Alejandro Gomez56′
79′ Vinicius Junior
Lucas Ariel Ocampos88′
Diego Altube Suárez
Javier Díaz Sánchez
Andrii Lunin
Tomasz Vaclik
66′ Miguel Gutiérrez Ortega
Sergio Escudero
Antonio Blanco Conde
Sergio Gomez
79′  90′ Eden Hazard
Karim Rekik
Alarcon Suarez Isco
Nemanja Gudelj84′ 85′
66′  67′ Marco Asensio Willemsen