• 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Real Madryt - SD Huesca 4-1 w 8. kolejce Primera Division

Piłkarze Realu Madryt nie dali szans swoim rywalom i pokonali SD Huesca 4-1. Ozdobą spotkania było trafienie Edena Hazarda i była to pierwsza bramka Belga dla "Królewskich" od 392 dni.

Piłkarze Realu Madryt mieli w ostatnim czasie spory problem z ustabilizowaniem formy. Po porażkach z Cadizem (La Liga) i Szachtarem (Liga Mistrzów), wydawało się, że przełamanie przyszło w starciu z odwiecznym rywalem - FC Barcelona. Wygrana w El Clasico nie uskrzydliła jednak dostatecznie "Królewskich", którzy rzutem na taśmę wywalczyli jedynie remis w meczu przeciwko Borussii Moenchengladbach.

Stołeczna ekipa dobrze odpowiedziała na niepewny występ w rozgrywkach Ligi Mistrzów i nie dała szans niżej notowanej SD Huesca. Real przeważał od początku meczu i już w 25. minucie Sergio Ramos sprawdził czujność Andresa Fernandeza uderzeniem głową. Hiszpański bramkarz nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę.

Golkiper ekipy gości był natomiast bezradny kilkanaście minut później. Federico Valverde zagrał piłkę do Edena Hazarda, a Belg poradził sobie z Kelechim Nwakalim i oddał precyzyjny strzał z dystansu. Fernandez zdołał się rzucić, jednak pędząca piłka zatrzepotała się po chwili w siatce.

Były piłkarz m.in. Chelsea zdobył pierwszą bramkę dla Realu od 392 dni.

"Królewscy" poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą podwyższyli wynik spotkania. Lucas Vazquez dobrze zachował się na prawej flance i wrzucił piłkę w pole karne. Z opanowaniem jej nie miał problemów Karim Benzema i mocnym strzałem dopełnił formalności.

Gospodarze o wiele lepiej rozpoczęli również drugą połowę i w 54. minucie ponownie trafili do bramki. Benzema wpadł w pole karne i zdecydował się na zagranie wzdłuż linii bramkowej. Futbolówka padła łupem defensora, jednak wróciła do Francuza, który posłał ją do Valverde. Reprezentant Urugwaju nie pomylił się i efektownym strzałem z bocznej strefy pola karnego pokonał Fernandeza.

Zawodnicy SD Huesca zdołali odpowiedzieć dopiero w końcowych fazach spotkania. Rafael Mir sprytnym dryblingiem zmylił Edera Militao i posłał futbolówkę w kierunku bramki Realu. Tam najlepiej odnalazł się David Ferreiro i wślizgiem trącił ją do bramki.

Podopieczni Zinedine Zidana nie dali odskoczyć swoim rywalom i w 90. minucie po raz czwarty mogli celebrować zdobycie gola. Marcelo zagrał piłkę z głębi pola i ta trafiła do Rodrygo, który głową odegrał ją w kierunku wbiegającego Benzemy. Francuzowi nie pozostało nic innego jak finalizacja sytuacji i również głową trafił do siatki.

Primera Divison - wyniki, tabela, strzelcy

8. kolejka Hiszpania - Primera División
2020-10-31 14:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Pablo González Fuertes
Andrés Eduardo Fernández Moreno
52′ Lucas Vázquez Iglesias
Luis Carlos Correia Pinto83′
 54′ 61′ Federico Valverde
Sergio Gómez Martín46′
Luka Modrić
Kelechi Nwakali57′
69′ Casemiro
Pedro Mosquera Parada
61′ Marco Asensio Willemsen
Javier Ontiveros Parra46′
 45′, 90′ Karim Benzema
Rafael Mir Vicente
 40′ 60′ Eden Hazard
Borja García Freire57′
Diego Altube Suárez
Álvaro Fernández Llorente
Andriy Lunin
Javier Galán Gil46′
52′ Ferland Mendy
Pablo Ínsua Blanco
Sergio Santos Fernández
Gaston Silva83′
Raphael Varane
Idrissa Doumbia
61′ Alarcon Suarez Isco
David Ferreiro Quiroga46′  74′
69′ Toni Kroos
Juan Carlos Real Ruiz
Mariano Díaz Mejía
Jaime Seoane Valenciano
Luka Jović
Eugeni Valderrama Domènech57′
61′ Rodrygo Silva de Goes