• 6 .Real Betis Balompié (46 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (46 pkt.)
  • 8 .Levante UD (38 pkt.)

Real Madryt - Real Sociedad 1-1 w 25. kolejce Primera Division

W starciu na szczycie 25. kolejki Primera Division Real Madryt zremisował z Realem Sociedad 1-1. "Królewscy" wyrównująca bramkę zdobyli tuż przed końcowym gwizdkiem.

25. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-03-01 21:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Real Madryt
Real Sociedad San Sebastián
1
1
Vinícius Júnior 89'
Portu 55'

Real wciąż boryka się kontuzjami i pomimo kilku powrotów, Zinedine Zidane znów miał sporo problemów z zestawieniem wyjściowej jedenastki. W niej ponownie znaleźli się ci, którzy przez długi czas zawodzili - Isco i Marco Asensio. Wobec absencji Karima Benzemy trener "Królewskich" po raz kolejny postanowił dać też szansę od pierwszej minuty Mariano Diazowi.

Jednak również Real Sociedad walczy w tym sezonie o europejskie puchary. Drużyna Imanola Alguacila straciła co prawda dystans do czołowej czwórki, ale w tym momencie zajmuje wysoką, piątą lokatę. Świetnie w barwach drużyny z San Sebastian spisuje się 21-letni napastnik Alexander Isak, który zdobył w tym sezonie już 12 goli i pokazuje dlaczego swego czasu zwróciła na niego uwagę Borussia Dortmund.

Dużo zależy też od coraz mocniej zaznaczającego swoją obecność w reprezentacji Hiszpanii Mikela Oyarzabala.

Real Madryt czekała ciężka przeprawa

Mecz zaczął się bardzo spokojnie. Drużyny badały się i żadna nie potrafiła zdobyć przewagi na boisku.

W 19. minucie pierwszą dogodną okazję stworzył sobie Real Madryt, ale strzał Luki Modricia z okolic 11. metra został instynktownie zablokowany przez obrońcę Realu Sociedad. Chwilę później po główce w słupek trafił z kolei Mariano Diaz.

W 25. minucie bardzo groźnie uderzał Casemiro, ale jego potężny strzał przeleciał minimalnie obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Alexa Remiro.

Real wciąż próbował. W 35. minucie było blisko bramki po samotnej szarży Toniego Kroosa, ale ostatecznie piłka została wybita na rzut rożny.

Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem. To "Królewscy" przeważali i stworzyli sobie lepsze okazje, ale nie potrafił potwierdzić swojej przewagi golem. Z kolei Real Sociedad momentami prowadził grę, a najgroźniejszą sytuacją dla ekipy z San Sebastian był rzut wolny z okolic 20. metra. Fatalnie wykonał go jednak Isak.

Gospodarze zostali zaskoczeni na początku drugiej połowy

W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy Realu Sociedad, którzy zaczęli oblegać bramkę Thibauta Courtoisa. Po kilku nieudanych próbach, w końcu dopięli swego, a po wspaniałym strzale głową Portu zdobył swoją siódmą bramkę w sezonie, w 55. minucie wyprowadzając gości na jednobramkowe prowadzenie.

Real próbował odrobić straty i w 64. minucie Casemiro znów nieznacznie chybił, strzelając głową. Defensywny pomocnik "Królewskich" był w tym meczu zawodnikiem, który z największą łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich i w 75. minucie znów próbował szczęścia, ale tym razem źle złożył się do strzału głową i piłka w dość dużej odległości minęła lewy słupek bramki rywali.

Real Madryt wciąż mocno naciskał. W 85. minucie na boisku zameldował się doświadczony David Silva, który miał uspokoić grę zespołu z San Sebastian. To się jednak nie udało, a Real Madryt doprowadził do remisu na minutę przed końcem spotkania. Vinicius Jr. doskonale odnalazł się w polu karnym i wyrównał po dość szczęśliwym rykoszecie. Gospodarze chcieli w końcówce rozstrzygnąć losy pojedynku, ale to im się już nie udało.

Baskowie byli w tym spotkaniu oszczędni w środkach, ale za to skuteczni i wywożą z Madrytu cenny punkt. "Królewscy" nie wykorzystali szansy na zmniejszenie straty do liderującego Atletico i dopisują do swojego dorobku tylko jedno "oczko". To sprawia, że zrównują się punktami z Barceloną, ale wciąż zajmują zaledwie trzecią pozycję i do lidera zza miedzy tracą pięć punktów.

Real Madryt - Real Sociedad San Sebastian 1-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Portu (55') 1-1 Vinicius Jr. (89')

Ignacio Monreal
76′ Luka Modrić
Ander Guevara Lajo
Toni Kroos
Cristian Portugués Manzanera  55′ 72′
Casemiro
Mikel Oyarzabal Ugarte
61′ Marco Asensio Willemsen
Martín Zubimendi Ibáñez
61′ Mariano Díaz Mejía
David Silva85′
61′ Alarcon Suarez Isco
Adnan Januzaj
76′ Federico Valverde
Ander Barrenetxea Muguruza72′
61′ Hugo Duro Perales
Jon Bautista Orgilles
61′ Rodrygo Silva de Goes
Carlos Fernandez82′
61′  89′ Vinicius Junior