• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Real Madryt - Real Club Celta de Vigo 2-2 w meczu 24. kolejki Primera Division

W ostatnim meczu 24. kolejki Primera Division, Real Madryt zremisował z Celtą Vigo 2-2. Goście doprowadzili do wyrównania w samej końcówce, po ładnej składnej akcji zakończonej bramką Santiago Miny.

Real Madryt do spotkania z niżej notowaną Celtą Vigo podchodził w charakterze faworyta. Piłkarze "Królewskich" wygrali pięć ostatnich spotkań z rzędu, a do ich składu po niemal dwumiesięcznej kontuzji powrócił Eden Hazard. Wygrana była również bardzo ważna i pozwoliłby ponownie odskoczyć Realowi w tabeli.

Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak inna. Wprawdzie podopieczni Zinedine Zidane’a ruszyli od razu do ataku, to pierwszego gola w meczu zdobyli goście. Iago Aspas zagrał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do Fiodora Smołowa. Rosjanin ruszył w kierunku bramki i oddał płaski strzał po ziemi, którym pokonał Thibaut Courtoisa.

Gospodarze mogli odpowiedzieć już po chwili. W 17. minucie Casemiro mocno uderzył z dystansu, lecz pędząca futbolówka minimalnie chybiła. Real po straconym golu, szybko zdobył optyczną przewagę. Piłkarze francuskiego szkoleniowca nie mogli jednak sforsować dobrze broniącej się drużyny z Galicji.

Groźnie zrobiło się za to po uderzeniu Jeisona Murillo. Obrońca Celty najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i głową spróbował umieścić piłkę w siatce. Tym razem Courtois nie dał się zaskoczył i sparował uderzenie.

Primera Division - wyniki, tabela, strzelcy

Druga część gry mogła się rozpocząć o wiele lepiej dla zawodników Realu. Po składnej akacji ekipy z Madrytu Gareth Bale dograł do Sergio Ramosa. Hiszpan wpakował futbolówkę do siatki, lecz trafienie nie zostało zaliczone. Reprezentant "La Furia Roja" znajdował się na spalonym.

Real złapał jednak wiatr w żagle i po chwili udało im się wyjść na prowadzenie. Karim Benzema podał do Marcelo, a ten wycofał piłkę w okolice 12. metra. Tam najlepiej nabiegł na nią Toni Kross i płaskim strzałem pokonał Rubena Blanco. Po zmianie stron, "Królewscy" zaczęli coraz bardziej przeważać.

W 64. minucie Blanco sfaulował Hazarda w polu karnym, a  sędzia wskazał na "jedenastkę". Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Ramos i tym razem udało mu się zdobyć gola. Hiszpan posłał futbolówkę idealnie w róg bramki, choć bramkarz Celty wyczuł intencję strzelającego.

Real nie dał rady utrzymać prowadzenia do końca meczu. W 86. minucie Denis Suarez zagrał do Santiago Miny. Te świetnie urwał się obronie i doprowadził do wyrównania.

PA

24. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-16 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 62221 | Arbiter: Javier Alberola
Rubén Blanco Veiga
74′ Daniel Carvajal Ramos
Joseph Aidoo
Silva Junior Marcelo
Nestor Araujo Razo
 65′ (k.) Sergio Ramos