• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Real Madryt - Osasuna Pampeluna. "Królewscy" odnieśli pewne zwycięstwo

Real Madryt pokonał na stadionie Alfreda di Stefano Osasunę Pampeluna 2-0 w 34. kolejce Primera Division. To ważny krok w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

34. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-05-01 21:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Guillermo Cuadra Fernández
Real Madryt
CA Osasuna
2
0
Éder Militão 76'
Casemiro 80'

Zinedine Zidane, opiekun "Królewskich" dał odpocząć przede wszystkim Toniemu Kroosowi i Luce Modriciowi przed rewanżem z Chelsea Londyn w półfinale Ligi Mistrzów. W pierwszym składzie w sobotę wyszli za to: Alvaro Odriozola, Antonio Blanco, Marco Asensio i po raz pierwszy od kontuzji Eden Hazard.

Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie, oddali 13 strzałów, ale nie potrafili pokonać dobrze broniącego Sergia Herrerę.

Gola strzeliła za to tuż przed przerwą Osasuna, jednak Luis Avila był na spalonym.

Real w końcu przełamał opór przyjezdnych. W 76. minucie Isco dośrodkował z rzutu rożnego, a Eder Militao uderzeniem głową trafił do siatki.

"Królewscy" podwyższyli wynik cztery minuty później. Karim Benzema podawał do Casemiro, który źle przyjmował piłkę, ale ta poleciała w kierunku bramki i wpadła.

Zwycięstwo w sobotę oznacza, że Real w tabeli traci dwa punkty do liderującego Atletico.

Ignacio Vidal Miralles
 76′ Eder Gabriel Militao
Aridane Hernández Umpiérrez
46′ Raphael Varane
David García Zubiría
64′ Silva Junior Marcelo
Manuel Sánchez De La Peña
 80′ Casemiro
Jon Moncayola Tollar
83′ Marco Asensio Willemsen
Roberto Torres Morales81′
64′ Vinicius Junior
Rubén García Santos81′
Antonio Blanco Conde
Javier Martínez Calvo54′ 64′
72′ Eden Hazard
Álvaro Juan Cruz Armada
64′ Miguel Gutiérrez Ortega
Unai García Lugea
46′ . Nacho
Jonás Ramalho Chimeno
83′ Sergio Arribas Calvo
Facundo Roncaglia
72′ Alarcon Suarez Isco
Enrique Barja Afonso81′
64′ Rodrygo Silva de Goes