Reklama

Reklama

Real Madryt ogłosił utworzenie kobiecej drużyny piłkarskiej

Po 118 latach istnienia piłkarski Real Madryt będzie miał profesjonalną drużynę kobiecą. W środę słynny klub ogłosił oficjalnie powstanie takiego zespołu, co było możliwe dzięki fuzji z CD Tacon i uzyskaniu zgody od hiszpańskiej federacji.

Real pozostawał dotychczas jednym z niewielu słynnych klubów piłkarskich bez profesjonalnej drużyny żeńskiej. Ten brak został teraz nadrobiony poprzez wchłonięcie CD Tacon - młodego madryckiego klubu, który został utworzony w 2014 roku, a pięć lat później awansował do hiszpańskiej ekstraklasy.

Ratyfikowany na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu "socios" (kibiców-akcjonariuszy) już 15 września 2019 roku projekt wykupu CD Tacon za 300 tys. euro,edł w życie w środę, stanowiąc - jak piszą światowe agencje - początek galaktycznego projektu Realu Madryt dla kobiet.

Reklama

Klub ze stolicy kraju powiadomił oficjalnie o przesłaniu dokumentacji do hiszpańskiej federacji (RFEF) i otrzymaniu od niej niezbędnej zgody

Kobieca drużyna "Królewskich" zadebiutuje w sezonie 2020/21. Będzie trenować i rozgrywać swoje mecze domowe na obiekcie Ciudad Real Madrid.

bia/ sab/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy