• 6 .Rayo Vallecano (24 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (20 pkt.)

Real Madryt - Getafe CF 2-0 w zaległym meczu 1. kolejki Primera Division

Real Madryt w "małych derbach Madrytu" pokonał 2-0 Getafe CF. Dzięki tej wygranej gospodarze zmniejszyli stratę do Atletico Madryt, która teraz wynosi pięć punktów.

"Królewscy" przed tym meczem zdawali sobie sprawę, że na kolejne zgubienie punktów nie mogą sobie pozwolić. Gdyby tak się stało, strata do lidera Atletico Madryt, który w tej chwili ma rozegrane dwa mecze mniej od Realu, mogłaby okazać się już nie do odrobienia w kontekście mistrzostwa Hiszpanii.

Zinedine Zidane, przymuszony sytuacją kadrową, musiał dokonać odważnych ruchów kadrowych. Dzięki temu po raz pierwszy w wyjściowym składzie wyszedł 20-letni prawoskrzydłowy Marvin Park.

Gospodarze długo bili głową w mur, choć dogodne sytuacje na objęcie prowadzenia mieli od początku spotkania. W 7. minucie doskonałą okazję miał Casemiro, który z około pięciu metrów uderzał prawą nogą, a mimo to przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po kwadransie znów zapachniało golem, gdy po rzucie rożnym pojedynek powietrzny wygrał Karim Benzema, lecz skierował piłkę w poprzeczkę.

1. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-02-09 21:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Javier Alberola Rojas

1

W 55. min Zidane przeprowadził pierwszą zmianę, boisko opuścił Marvin Park (zastąpił go Sergio Arribas), zaś pięć minut później "Królewscy" wyszli na prowadzenie. Z prawej strony w pole karne zacentrował Vinicius jr, a Benzema w polu karnym zgubił obrońcę i pewnym strzałem nie dał szans Davidowi Sorii.

Gospodarze w 67. min podwyższyli prowadzenie za sprawą Ferlanda Mendy'ego. Tym razem z lewej flanki piłkę w pole karne dogrywał Marcelo, a francuski obrońca nabiegał na bliższy słupek i wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Po tym zwycięstwie Real ma na koncie 46 punktów, a Getafe z 24 "oczkami" plasuje się w dolnej połowie tabeli.

Real Madryt - Getafe CF 2-0 (0-0)