• 6 .Real Betis Balompié (55 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (55 pkt.)
  • 8 .Real Club Celta de Vigo (50 pkt.)

Real Madryt - FC Barcelona. To dlatego Marco Asensio wylądował na ławce

Marco Asensio ostatnio grał bardzo dobrze, ale El Clasico rozpoczął na ławce rezerwowych. Okazuje się, że taka decyzja Zinedine'a Zidane'a mogła być spowodowana urazem, jaki piłkarz odniósł w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Transmisja z El Clasico trwa w Eleven Sports 1. Mecz komentują Mateusz Święcicki i Sebastian Chabiniak. Studio przedmeczowe na Estadio Alfredo Di Stéfano rozpoczęło się o 18.00. Na kibiców czeka więc aż sześć godzin relacji z Madrytu. Jedną z atrakcji będą ekskluzywne rozmowy z wybitnymi postaciami świata piłki nożnej, takimi jak Arrigo Sacchi, Edmilson czy Fernando Hierro.

Asensio jest w tym sezonie jednym z czołowych piłkarzy Realu Madryt. W 26 meczach Primera Division strzelił cztery gole i zanotował dwie asysty. Dwa razy trafiał też do siatki w ośmiu występach w Lidze Mistrzów.

W czterech ostatnich meczach, Hiszpan zdobył cztery bramki, dwie na krajowym podwórku i dwie w Champions League. Na ten dorobek składa się m.in. bramka z wtorkowego meczu z Liverpoolem, wygranego przez Real 3-1.

Niegroźny uraz Asensio

W tym spotkaniu Asensio odniósł ten uraz i w 70. minucie zszedł z boiska. Hiszpański dziennikarz Anton Meana ujawnił, że piłkarz nabawił się kontuzji w starciu z Thiago. Po meczu miał zakrwawiony duży palec lewej nogi.

Asensio w tygodniu trenował normalnie, ale odczuwał ból. Ten fakt mógł mieć wpływ na decyzję trenera Realu, aby posadzić Hiszpana na ławce. Prawdopodobnie pojawi się jednak na boisku w drugiej połowie, gdyby mecz nie układał się po myśli "Królewskich".

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

El Clásico w Eleven Sports 1:

sobota, 10 kwietnia:

godz. 18:00 - 20:55 studio (na żywo) - na Estadio Alfredo Di Stéfano: Mateusz Majak, Maciej Kruk, w Warszawie: Łukasz Wiśniowski, Paweł Wilkowicz, Piotr Urban, Marcin Gazda.

godz. 20:55 - 22:55 Real Madryt - FC Barcelona (na żywo), transmisja również w 4K; komentarz: Mateusz Święcicki, Sebastian Chabiniak.

godz. 22:55 - 00:00 studio (na żywo)

godz. 00:00 - 00:30 Eleven Gol Live - magazyn