• 6 .Rayo Vallecano (13 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (13 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (12 pkt.)

Real Madryt - FC Barcelona 2-0 w 26. kolejce Primera Division

Real Madryt pokonał FC Barcelona 2-0 w hicie 26. kolejki Primera Division. "Królewscy" czekali na wygraną w ligowym El Clascio cztery lata i w końcu udało im się pokonać "Dumę Katalonii". Gospodarze rozstrzygnęli losy spotkania dopiero w drugiej połowie.

Zapis z relacji na żywo z meczu Real Madryt - FC Barcelona

Zapis z relacji na żywo z meczu Real Madryt - FC Barcelona na urządzenia mobilne

Każdy kto liczył na inny przebieg meczu niż w ostatnim El Clasico mógł mieć spore obawy po pierwszej połowie. Piłkarze nie dali kibicom wielkiego show i groźniej zrobiło się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Wcześniej widzieliśmy wiele szarpanych akcji i gry w środku pola.

Pierwsze ostrzeżenie wysłał Arthur. W 35. minucie pomocnik Barcelony otrzymał dobre podanie od Antoine’a Griezmanna, wygrał pojedynek biegowy z Toni Kroosem i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Thibaut Courtois spisał się jednak na "szóstkę" i zatrzymał próbę Brazylijczyka.

Były bramkarz Chelsea był pewnym punktem zespołu w pierwszych 45 minutach gry. Niespełna kilka minut później w bliźniaczej sytuacji znalazł się Lionel Messi. Sergio Busquets posłał wysokie podanie do Argentyńczyka, ten opanował futbolówkę i oddał strzał. Ponownie pewnie interweniował Courtois.

Emocjonująco zrobiło się w drugiej części spotkania. Do ataków ruszyli piłkarze Realu i bardzo bliski strzelenia gola był Isco. Najpierw Hiszpan oddał bardzo mocny strzał z dystansu, lecz dobrą interwencją popisał się Marc-Andre ter Stegen.

"Królewscy" przeważali i już po chwili Hiszpan ponownie zagroził bramce rywali. Isco otrzymał podanie z bocznej strefy boiska i oddał strzał głową. Futbolówka minęła golkipera, ale z linii wybił ją Gerard Pique.

Rozdrażniona Barcelona mogła odpowiedzieć w 70. minucie. Martin Braithwaite znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ponownie nie dał się zaskoczyć Courtois. Niewykorzystana okazja zemściła się już po chwili.

Kross zagrał do Viniciusa, ten popędził w stronę pola karnego, zszedł do środka i oddał strzał. Futbolówka odbiła się od nogi interweniującego Pique i wpadła do bramki. Brazylijczyk nie dość, że zdobył bardzo ważną bramkę, to został również najmłodszym strzelcem w El Clasico (w XXI wieku).

Na drugą bramkę w spotkaniu musieliśmy poczekać do samego końca. Mariano, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, popędził prawą flanką boiska i nieco szczęśliwym strzałem ustalił wynik spotkania.

26. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-03-01 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 78237 | Arbiter: A. Mateu Lahoz

Marc-André ter Stegen
19′ Daniel Carvajal Ramos
Sergio Busquets
86′ Federico Valverde
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo83′
Casemiro
Frenkie de Jong
79′ Alarcon Suarez Isco
Lionel Messi86′
92′ Karim Benzema
Antoine Griezmann82′
 72′ 11′ Vinicius Junior
Álex Collado Gutiérrez
79′ Luka Modrić
Ivan Rakitić82′
Gareth Bale
Anssumane Fati83′
86′ Lucas Vázquez Iglesias
Héctor Junior Firpo Adames
92′  93′ Mariano Díaz Mejía