• 6 .Rayo Vallecano (13 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (13 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (12 pkt.)

Real Madryt - Deportivo Alaves 1-2 w 11. kolejce Primera Division

Po emocjonującym spotkaniu Real Madryt niespodziewanie przegrał z Deportivo Alaves 1-2! Goście podwyższyli prowadzenie po ogromnym błędzie bramkarza "Królewskich", a Real był bliski doprowadzenia do wyrównania tuż przed końcowym gwizdkiem. Isco trafił jednak w poprzeczkę.

Piłkarze Realu Madryt przegrali dwa ostatnie spotkania i wygrana w starciu z Deportivo Alaves była bardzo istotna, aby zbliżyć się do lokalnego rywala Atletico oraz liderującego w tabeli Realu Sociedad.

Początek spotkania nie układał się jednak po myśli "Królewskich" i już w 5. minucie gry przyjezdni wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Victor Laguardia oddał strzał głową, a piłka trafiła w rękę interweniującego Nacho. Sędzia nie miał wątpliwości i momentalnie wskazał na "jedenastkę" Do piłki podszedł Lucas Perez i pewnym uderzeniem dopełnił formalności.

Gospodarze nie dali się całkowicie zepchnąć do defensywy i w 22. minucie Eden Hazard zmusił do interwencji Fernanda Pacheco. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, a ponownie dopadł do niej belgijski atakujący. Zawodnik Realu padł na murawę po interwencji Rubena Duarte, lecz tym razem arbiter nie zdecydował się na użycie gwizdka i co zaskakujące nie interweniował system VAR.

Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już po chwili. Perez otrzymał bardzo dobre podanie z głębi boiska i znalazł się w sytuacji sam na sam. Hiszpan zdołał oddać strzał, jednak dobrze interweniował Thibaut Courtois. Piłkarz Deportivo Alaves powinien zachować się lepiej.

Real był bliski doprowadzenia do wyrównania tuz przed przerwą. Toni Kroos nie wykorzystał jednak błędu obrony drużyny gości i jego uderzenie zostało obronione przez Pacheco. Jeszcze przed przerwą boisko z powodu urazu musiał opuścić Hazard. Na placu gry pojawił się natomiast Rodrygo.

Sędzia nie zdecydował się także na użycie gwizdka, gdy jak pokazała powtórka Laguardia we własnym polu karnym... pociągnął za włosy Marcelo.

Druga część gry rozpoczęła się o wiele lepiej dla gości. Courtois całkowicie stracił orientację i zagrał piłkę wprost do rywala. Finalnie w posiadaniu futbolówki znalazł się Joselu i wbił ją do pustej bramki. Piłkarze Realu odpowiedzieli już po chwili. Uderzenie Krossa poszybowało jednak wysoko ponad poprzeczką.

Nie był to koniec problemów "Królewskich". W 63. minucie Perez otrzymał znakomite podanie z bocznej strefy boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał, który odbił bramkarz Realu. Futbolówkę zdołał jeszcze uderzyć Joselu, lecz nie skierował jej ponownie do siatki.

Piłkarze Realu powoli zyskiwali optyczną przewagę. Niespełna dziesięć minut później Lucas Vazquez wpadł w pole karne, poradził sobie z defensorami rywali i momentalnie uderzył. Pędząca piłka chybiła jednak celu. Bliski trafienia do siatki był również Mariano. Futbolówkę po jego uderzeniu głową, z linii bramkowej wybił Florian Lejeune.

Gospodarze atakowali i w końcu udało im się dopiąć swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał oddał Vinicius, lecz piłkę odbił Pacheco. Dopadł do niej natomiast Casemiro i dopełnił formalności.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Real ponownie zagroził bramce rywali. Isco po świetnej indywidualnej akcji trafił jednak w poprzeczkę.

Primera Division - wyniki, tabela, strzelcy

11. kolejka Hiszpania - Primera División
2020-11-28 21:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Adrián Cordero Vega
Florian Lejeune
69′ Silva Junior Marcelo
Rubén Duarte Sánchez76′
69′ Luka Modrić
Rodrigo Andrés Battaglia
61′ 69′ Toni Kroos
José Ignacio Peleteiro Ramallo
 86′ 18′ Casemiro
Tomás Pina Isla77′
63′ Marco Asensio Willemsen
Luis Jesús Rioja González67′ 88′
Mariano Díaz Mejía
José Luis Sanmartín Mato  49′ 90′
28′ Eden Hazard
Rodrigo Ely
69′ Ferland Mendy
Javier López Carballo88′
69′ Alarcon Suarez Isco
Adrián Marín Gómez
69′ Martin Odegaard
Alberto Rodríguez Baró
28′ Rodrygo Silva de Goes