• 6 .Granada CF (14 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (13 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (12 pkt.)

Real Madryt - Cornella 5-0 w Pucharze Króla

Real Madryt wygrał z trzecioligową Cornellą 5-0 w Pucharze Króla i awansował do 1/8. Dwa gole strzelił James Rodriguez, po jednym Isco i Jese, a raz do własnej bramki trafił obrońca gości. Przy stanie 0-0 rywale "Królewskich" przestrzelili rzut karny.

W 14. minucie goście mieli rzut karny. Boniquet z jedenastu metrów uderzył nad poprzeczką.

Podrażniony Real odpowiedział bardzo szybko. Isco prostopadle podał do Jamesa. Kolumbijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, przelobował go i dał "Królewskim" prowadzenie w 16. minucie spotkania.

W 32. minucie James zrewanżował się Isco. Piękne podanie najlepszego strzelca mundialu minęło całą linię obrony Cornelli i dotarło do Hiszpana. Isco spokojnie wykorzystał okazję. Minutę później było już 3-0. Javier Hernandez podał piętą do Jamesa. Kolumbijczyk uderzył technicznie zza pola karnego tuż przy słupku.

Po przerwie Sami Khedira przypadkowo zderzył się z przeciwnikiem. Niemiec długo nie podnosił się z murawy. Został zmieniony przez Jese. Opuścił boisko o własnych siłach.

W 60. minucie Alvaro Arbeloa podał do Hernandeza. Jego strzał odbił się od poprzeczki, a potem od nóg obrońcy Cornelli Xaviego Pelegriego i piłka wpadła do siatki. Trzynaście minut później indywidualną akcję Isco, płaskim strzałem w długi róg, wykończył Jese i Real prowadził już 5-0.

To rewanżowe spotkanie 1/16 Pucharu Króla. W pierwszym meczu Real wygrał 4-1.

Zobacz wyniki Pucharu Króla

Real Madryt - Cornella 5-0 (3-0)

Bramki: Rodriguez (16., 33.), Isco (32.), Xavi Pelegri (60. - samobójcza), Jese (77.)

Dowiedz się więcej na temat: Real Madryt | Puchar Króla | James Rodriguez