• 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Real Madryt - Celta Vigo 1-2. Sensacja w Copa del Rey

Sensacja w Pucharze Króla Hiszpanii! Real Madryt przegrał 1-2 (0-0) z Celtą Vigo w pierwszym meczu ćwierćfinałowym i będzie musiał walczyć o odrobienie strat w rewanżu.

Copa del Rey - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"Królewscy" od początku dominowali na murawie Estadio Santiago Bernabeu, ale nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie bramkarza Celty, Sergio Alvareza. Frustracja madryckiego zespołu nasilała się z każdą minutą, a po godzinie gry nie wytrzymał Sergio Ramos, który doskoczył do Iago Aspasa po starciu w polu karnym.

Spięcie z Ramosem zadziałało na snajpera gości jak "płachta na byka". Celta przeprowadziła "firmową akcję" Realu, czyli szybki kontratak i dośrodkowanie ze skrzydła. Po centrze Theo Bongondy, pomylił się Marcelo, a na posterunku był Aspas, który piekielnie silnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

Brazylijczyk błyskawicznie zrehabilitował się za błąd przy straconym golu. Marcelo kropnął, co sił w nogach z okolic "wapna", a odbita od Facundo Roncagli piłka, zaskoczyła Alvareza.

"Królewscy" nie poukładali jednak defensywy na czas i po minucie, znowu musieli gonić wynik. Aspas zagrał na wole pole do Jonny'ego, a ten w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Kiko Casilli.

Gospodarze nie rezygnowali, ale pudłowali w doskonałych sytuacjach - tak, jak Karim Benzema w 83. minucie.

Rewanż zaplanowano na środę - 25 stycznia.

Real Madryt - Celta Vigo 1-2 (0-0)

0-1, Iago Aspas (64.)

1-1, Marcelo (69.)

1-2, Jonny (70.)

Wcześniej rozegrano inne spotkanie ćwierćfinałowe, w którym Alcorcon przegrał z Deportivo Alaves 0-2.

Dowiedz się więcej na temat: Real Madryt | celta vigo | Puchar Króla