• 6 .Real Sociedad San Sebastián (31 pkt.)
  • 7 .Granada CF (28 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (27 pkt.)

Real Madryt - Atletico Madryt 2-0 w meczu 13. kolejki Primera Division

Derby Madrytu dla Realu! "Królewscy" przeważali i zasłużenie pokonali Atletico Madryt 2-0. W pierwszej połowie ekipa gości nie mogła bowiem oddać ani jednego strzału na bramkę rywali.

Atletico Madryt podchodziło do spotkania z lokalnym rywalem jako lider tabeli Primera Division. Podopieczni Diega Simeone nie mieli tak dobrego początku ligi od sezonu 2013/2014, kiedy to... zdobyli mistrzowski tytuł. Starcie z Realem Madryt było zatem znakomitą okazją do ponownego zgłoszenia akcesu w kontekście walki o najwyższe cele.

Przebieg pierwszej połowy nie wyglądał jednak tak, jak życzyliby sobie tego fani "Los Rojiblancos". Piłkarze Realu o wiele lepiej prezentowali się na boisku i byli bliscy objęcia prowadzenia już w 10. minucie meczu. Karim Benzema oddał wówczas strzał z narożnika pola karnego, a pędząca piłka odbiła się od słupka.

Gospodarze okazali się natomiast o wiele skuteczniejsi kilka chwil później. Toni Kroos dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, a Casemiro pewnym uderzeniem głową skierował ją do bramki.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl! Kliknij tutaj!

Obraz gry nie zmieniał się i również drugą połowę gospodarze mogli rozpocząć od gola. Sergio Ramos oddał strzał z rzutu wolnego, jednak jego próbę zatrzymali zawodnicy stojący w murze. Piłkarze Atletico szybko spróbowali odpowiedzieć. Marcos Llorente dograł futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, lecz Thomas Lemar nie zdołał znaleźć sposobu, aby umieścić ją w siatce.

Niewykorzystana okazja zemściła się bardzo szybko. Dani Carvajal przejął piłkę po interwencji defensorów ekipy gości i zdecydował się na bardzo mocne uderzenie zza pola karnego. Futbolówka nieuchronnie zmierzała w kierunki bramki, jednak odbiła się od słupka. Interweniujący Jan Oblak miał sporo pecha, bowiem po chwili futbolówka trafiła w jego plecy i wpadła do bramki. Było to samobójcze trafienie słoweńskiego golkipera.

Tuż przed końcem spotkania kolejnej szansy na strzelenie bramki nie wykorzystała ekipa gości. Saul otrzymał dobre podanie z bocznej strefy boiska i oddał strzał głową. Na posterunku znalazł się jednak Thibaut Courtois i obronił próbę Hiszpana.

Primera Division - wyniki, tabela, strzelcy

PA

13. kolejka Hiszpania - Primera División
2020-12-12 21:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Jan Oblak 63′ (samob.)
79′ Daniel Carvajal Ramos
Marcos Llorente Moreno
88′ Luka Modrić
Kieran Trippier
Toni Kroos
Yannick Carrasco46′
 15′ 36′ Casemiro
Hector Herrera46′
Lucas Vázquez Iglesias
Jorge Resurrecion Merodio Koke
Karim Benzema
Luis Suarez73′
79′ Vinicius Junior
Thomas Lemar46′ 46′
88′ Federico Valverde
. Saul Niguez60′
79′ Marco Asensio Willemsen
Lucas Torreira Di Pascua
79′ Rodrygo Silva de Goes