Reklama

Reklama

  • 1 .Real Sociedad San Sebastián (20 pkt.)
  • 2 .Real Madryt (17 pkt.)
  • 3 .Sevilla FC (17 pkt.)
  • 4 .Atletico Madryt (17 pkt.)
  • 5 .CA Osasuna (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

Real i Barcelona wciąż sojusznikami. Chodzi o umowę z CVC

FC Barcelona, Real Madryt oraz Athletic Bilbao pozostają niewzruszone - wymienione kluby są wciąż przeciwko umowie podpisanej przez LaLigę z funduszem inwestycyjnym CVC. Zespoły wydały w piątkowe popołudnie wspólne oświadczenie w tej sprawie.

W ubiegłym miesiącu LaLiga poinformowała oficjalnie, że doszła do porozumienia z funduszem inwestycyjnym CVC. W ramach mającej obowiązywać 50 lat umowy fundusz miałby przekazać łącznie 2,7 mld dolarów na rzecz klubów pierwszej i drugiej ligi hiszpańskiej, a następnie odbierać owe pieniądze poprzez swój udział w dochodach poszczególnych zespołów.

Niemal od razu pojawił się jednak pewien problem - aby zawiązanie kontraktu doszło faktycznie do skutku, musiałyby się na niego zgodzić wszystkie ekipy z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Hiszpanii. Tymczasem trzy drużyny są cały czas zdecydowanie przeciwne takiemu rozwiązaniu - mowa o FC Barcelona, Realu Madryt oraz Athletiku Bilbao.

Reklama

Giganci Primera Division stawiają weto

Kluby te bowiem doszły do wniosku, że rozwiązanie proponowane przez LaLigę i CVC jest w ich przypadku zupełnie nieopłacalne oraz krzywdzące. W gronie przeciwników umowy z funduszem do niedawna znajdował się jeszcze Real Oviedo, ale na przełomie sierpnia i września hiszpańskie media informowały, że zespół ten ostatecznie przystał na stawiane warunki.

Opór "Barcy", Realu i Athletiku został jednak ponownie podkreślony w piątkowe popołudnie - to właśnie wówczas kluby wydały wspólne oświadczenie. Oto jego treść:

"FC Barcelona, Athletic Club i Real Madryt CF ogłaszają, że kwestionują umowę przyjętą przez Zgromadzenie La Liga w dniu 12 sierpnia 2021 r., dotyczącą operacji między La Liga i CVC, ponieważ jest to umowa, która narusza obowiązujące przepisy (a w szczególności, między innymi, dekret królewski z mocą ustawy 5/2015) i została przyjęta jako część mocno nieprawidłowego i pozbawionego szacunku procesu zmierzającego do uzyskania minimalnych gwarancji wymaganych dla wskazywanych celów, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jest to operacja o tak dużym znaczeniu i tak długim czasie trwania".

LaLiga i CVC. Czy uda się wyjść z impasu?

Tym samym któraś ze stron będzie musiała pójść na ustępstwa - być może konieczne będzie renegocjowanie warunków umowy między ligą i funduszem. Wówczas jednak głosy niezadowolenia mogą się odezwać ze strony ekip, które już zaaprobowały decyzję dotyczącą inwestycji.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje