• 6 .Getafe CF (53 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (50 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (48 pkt.)

Real - Atletico 2-0 w derbach Madrytu

Wielkie derby Madrytu dla Realu. "Królewscy" pokonali 2-0 Atletico. Bohaterem spotkania był Cristiano Ronaldo, który zdobył pięknego gola z rzutu wolnego oraz zaliczył asystę przy trafieniu Mesuta Oezila.

Od 13 lat fani Atletico czekają na zwycięstwo nad Realem, za każdym razem powtarzając sobie, że "jak nie teraz, to nigdy". Teraz okazja wydawała się nadzwyczajna. Diego Simeone dokonał cudu z zespołem z Vicente Calderon.  Po raz pierwszy od sezonu 1995/96 Atletico przystąpiło do derbowego meczu z ośmioma punktami przewagi nad "Królewskimi". Zresztą bilans spotkań obu ekip w tym stuleciu jest dla Atletico fatalny. Ostatnie zwycięstwo nad lokalnym rywalem piłkarze z Vicente Calderon odnieśli 30 października 1999 roku.

I rzeczywiście goście zaczęli odważnie, atakowali, byli bliżej zdobycia gola. Tymczasem w 16. minucie Arda Turan sfaulował przed polem karnym Cristiana Ronaldo. Portugalczyk, który w dwóch ostatnich meczach nie zdobył gola, tym razem pokazał przebłysk geniuszu! Oddał mocny, precyzyjny strzał w górny róg i "Królewscy" objęli prowadzenie.

W 37. minucie, po krótkim zagraniu rzutu wolnego, Ronaldo strzelił z dystansu, lecz tym razem Thibaut Courtois zdołał sparować piłkę.

W drugiej połowie groźniej atakowali "Królewscy". Znowu świetnym strzałem popisał się Ronaldo; Courtois nie dał się zaskoczyć. W 66. minucie Portugalczyk popisał się jednak kapitalną asystą. Piłka trafiła do Mesuta Oezila, który strzałem z 12 metrów zdobył gola. To trafienie praktycznie przesądziło losy rywalizacji.

Kwadrans przed końcem Ronaldo znowu był bliski zdobycia bramki. Tym razem po jego strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później znowu centymetrów zabrakło napastnikowi Realu, aby posłać piłkę do siatki. Po znakomitej kontrze strzelał on z ostrego kąta i trafił w słupek.

Po tym zwycięstwie Real wciąż jest na trzecim miejscu w tabeli, ale teraz traci do drugiego Atletico 5 punktów. Liderem jest Barcelona, która ma nad "Królewskimi" aż 11 punktów przewagi.

Primera Division - wyniki, strzelcy bramek, składy, tabela

Dowiedz się więcej na temat: Real Madryt | Atletico Madryt | Primera Division | Cristiano Ronaldo