• 6 .Atletico Madryt (45 pkt.)
  • 7 .Valencia CF (42 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (38 pkt.)

Puchar Króla: FC Barcelona przegrała ćwierćfinał z Sevilla FC

Sevilla FC i FC Barcelona w środę rozegrały pierwszą potyczkę w ćwierćfinale Copa del Rey. Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan 2-0 (0-0) triumfowali gospodarze, którzy tym samym mają niezłą zaliczkę przed rewanżem w Katalonii. W składzie Barcy zadebiutował Kevin-Prince Boateng.

Duma Katalonii wystąpiła w stolicy Andaluzji bez kilku gwiazd - w tym Lionela Messiego - i tym razem musiała uznać wyższość rywali. Brakowały Barcy polotu w ofensywie, brakowało skuteczności, a Sevilla zdołała rozstrzygnąć starcie w 58. minucie. Po szybkiej akcji lewą flanką Quincy Promes wrzucił piłkę przed bramkę gości, a Pablo Sarabia zamknął atak mocnym uderzeniem i było 1-0.

Gospodarze przeważali, atakowali i zdołali podwyższyć na 2-0 w końcówce spotkania. Wissam Ben Yedder w 76. minucie zamknął kolejny szybki wypad gospodarzy i kapitalne podanie Evera Banegi w polu karnym. Dwa gole zapasu to na pewno cenna zaliczka przed rewanżem w Katalonii.

W ekipie Barcelony od początku zagrał w środę nowy gwiazdor, Kevin-Prince Boateng. Ghańczyk został zmieniony w 63. minucie przez Luisa Suareza.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 30 stycznia na Camp Nou.

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | FC Sevilla | Kevin-Prince Boateng