Puchar Króla: Espanyol Barcelona - Real Madryt 0-1

Real Madryt pokonał Espanyol w Barcelonie 1-0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla. Zwycięskiego gola strzelił Karim Benzema.

Puchar Króla - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Rewanż za tydzień w Madrycie.

W 18. minucie gospodarze rozegrali bardzo ładną akcję, po której znakomitą okazję na zdobycie gola miał Pizzi, lecz spudłował.

Trzy minuty później Espanyol uratował słupek - strzelał Cristiano Ronaldo. W 25. minucie Gareth Bale przedłużył dośrodkowanie Alvaro Arbeloi z prawego skrzydła, a Karim Benzema trafił do siatki. Po chwili Francuz dośrodkował w pole karne, gdzie nożycami chciał się popisać Ronaldo, ale nie trafił w piłkę.

Krótko po przerwie bliski pokonania Ikera Casillasa był Sergio Garcia, jednak minimalnie spudłował.

Real kontrolował grę i nie forsował tempa, ale sześć minut przed końcem nadział się na kontrę, która zakończyłaby się utratą gola, gdyby klasy nie pokazał Iker Casillas. Bramkarz "Kólewskich" obronił strzał Jhona Córdoby w sytuacji sam na sam.

Gospodarze przycisnęli w końcówce i w polu karnym Realu było bardzo gorąco po kolejnych dośrodkowaniach z rzutów rożnych, jednak faworyci obronili jednobramkową zaliczkę.

Espanyol Barcelona - Real Madryt 0-1 (0-1)