• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Puchar Króla. Barcelona wymęczyła 2-1 z trzecioligową Ibizą

Barcelona miała spore problemy z awansem do 1/8 finału Pucharu Króla. Ostatecznie, dzięki dwóm golom Antoine’a Griezmanna, zdołała pokonać trzecioligowy UD Ibiza-Eivissa 2-1.

Barcelona była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jednak nieoczekiwanie w dziewiątej minucie straciła bramkę. W polu karnym uderzał Javier Perez Mateo. Piłka odbiła się od Pepa Caballe, zmyliła Neto i wpadła do siatki.

Nie było to przypadkowe trafienie. Ibiza grała bardzo dobrze i dziewięć minut później zdobyła kolejną bramkę. Jeden z zawodników jednak faulował i nie została ona uznana.

W końcówce pierwszej połowy piłkarze z trzeciej ligi mogli podwyższyć prowadzenie. Najpierw jednak w słupek trafił Rai Nascimento Oliveira, a w kolejnej akcji, po strzale Angela Rodado, Barcelonę uratował Neto.

Po przerwie Barcelona zaczęła grać lepiej. Nadal jednak wolno rozgrywała akcje. Udało się przyspieszyć w 72. minucie i, po prostopadłym podaniu Frenkiego de Jonga, Antoine Griezmann trafił do siatki.

Z minuty na minutę Barcelona się rozkręcała. Nacierała coraz bardziej, ale długo nie mogła zdobyć bramki. Sędzia doliczył jednak sześć minut i piłkarze "Dumy Katalonii" skorzystali z tego czasu. W ostatniej akcji meczu, do siatki ponownie trafił Griezmann i zapewnił awans Barcelonie.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-01-22 19:00 | Stadion: Estadio Municipal de Can Misses | Widzów: 6500 | Arbiter: P. Fuertes
Clément Nicolas Laurent Lenglet
88′ Francisco Grimà Aguilera
Sergi Roberto
61′ Enrique López Delgado
Nelson Semedo
90′ Miguel Núñez Borreguero
Frenkie de Jong
 9′ 86′ Josep Caballé Martín
Ricard Puig Martí71′
77′ Javier Lara Grande
Ivan Rakitić81′
Javier Pérez Mateo
Anssumane Fati90′
73′ Ángel Rodado Jareño
Juan Brandariz Movilla
77′ 83′ Kwasi Sibo
Samuel Umtiti
86′ Francisco Carbià Barrera
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo71′
Sergio Cirio Olivares
Arturo Vidal81′
73′ 78′ Diego Roberto Mendoza Meabe