• 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Puchar Króla. Athletic Bilbao rywalem Realu Sociedad w finale

Granada pokonała przed własną publicznością Athletic Bilbao 2-1, ale to klub z Kraju Basków, który w pierwszym meczu zwyciężył 1-0, awansował do finału piłkarskiego Pucharu Króla. O trofeum zagra w derbach regionu z Realem Sociedad.

Na początku drugiej połowy piłkarz gospodarzy Carlos Fernandez odrobił stratę z pierwszego meczu, a na 2-0 podwyższył w 76. German Sanchez. Jednak pięć minut po tym drugim trafieniu Yuri zmniejszył stratę i ustalił wynik. Bilans dwumeczu jest więc remisowy (2-2), ale Athletic Bilbao zdobył bramkę na wyjeździe i dlatego to Baskowie zagrają o trofeum 18 kwietnia w Sewilli.

Drużyna z Bilbao zdobyła dotychczas Copa del Rey 23 razy i jest pod tym względem druga w klasyfikacji wszech czasów. Lepsza jest tylko Barcelona, która triumfowała w tych rozgrywkach 30-krotnie.

W środę Real Sociedad wygrał na wyjeździe z trzecioligową ekipą Mirandes 1-0, a w dwumeczu zwyciężył 3-1. W finale zespół z San Sebastian zagra po raz pierwszy od 1987 roku.

W tegorocznej edycji Pucharu Króla Barcelona, Real Madryt i broniąca trofeum Valencia zostały wyeliminowane w ćwierćfinale.

Dowiedz się więcej na temat: Athletic Bilbao | Real Sociedad San Sebastian | Puchar Króla