• 5 .Valencia CF (3 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Puchar Hiszpanii. Cultural Leonesa - Atletico Madryt 2-1. Trzecioligowiec wyeliminował wicemistrza kraju

Środowy mecz Pucharu Króla między Culturalem Leonesa, a ekipą Atletico Madryt zakończył się ogromną sensacją. Trzecioligowa ekipa pokonała po dogrywce wicemistrza Hiszpanii 2-1 i tym samym zagwarantowała sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Od pierwszych minut Atletico zawzięcie atakowało bramkę przeciwników. Defensorzy Culturalu dobrze się jednak ustawiali, przez co żaden z ataków "Los Colchoneros" nie zakończył się bramką. Obie drużyny zeszły więc na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę zespół Atletico rozpoczął w zmienionym składzie - Hectora Herrerę zastąpił na placu gry Thomas Partey. Podopieczni Diega Simeone wyszli na prowadzenie w 62., gdy Angel Correa wykorzystał sprytne prostopadłe podanie Joao Feliksa. Gospodarze nie załamali się jednak i na siedem minut przed upływem regulaminowego czasu gry doprowadzili do wyrównania. Autorem gola na 1-1 był Julen Castaneda, który popisał się silnym, a przede wszystkim celnym uderzeniem z woleja.

Po 90 minutach na tablicy widniał wynik 1-1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była więc dogrywka. Jedynego gola zdobył w niej Sergio Benito, świetnie finalizując dośrodkowanie jednego z partnerów i zapewniając awans ekipie trzecioligowca.

Cultural został jednym z beneficjentów reformy rozgrywek Pucharu Króla. Przed sezonem hiszpańska federacja zniosła bowiem rozgrywanie dwumeczów, które odtąd obowiązywać będą jedynie w półfinałowych starciach. Na wcześniejszych etapach turnieju o losach awansu decyduje jeden pojedynek, rozgrywany na obiekcie teoretycznie słabszej drużyny.

TB

Primera Division - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-01-23 21:00 | Stadion: Estadio Municipal Reino de León | Widzów: 12252 | Arbiter: Javier Alberola
Antonio Adan Garrido
 83′ Julen Castañeda Nuin
Santiago Arias
81′ Aitor Fernández López
Hector Herrera46′
40′ 70′ Julián Luque Conde
Marcos Llorente Moreno43′ 99′
81′ 93′ Antonio Martínez Felipe
. Saul Niguez74′
37′ 59′ Augusto César Verissimo Galván
Ángel Martín Correa  62′ 102′
 108′ Sergio Benito Crujera
Stefan Savić
81′ 117′ Sergio Marcos González
Thomas Teye Partey46′
93′ Alfonso Martín Castillo
Rodrigo Riquelme Reche102′
59′ Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala
Sergio Camello Pérez99′
70′ 74′ Dionisio Emmanuel Villalba Rojano