• 5 .Villarreal CF (57 pkt.)
  • 6 .Getafe CF (54 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (54 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (51 pkt.)

Puchar Hiszpanii. Athletic Bilbao - FC Barcelona 1-0. Baskowie awansowali do półfinału

Athletic Bilbao pokonał Barcelonę 1-0 w ćwierćfinale Pucharu Hiszpanii. Bohaterem drużyny z Kraju Basków został Inaki Williams.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-02-06 21:00 | Stadion: San Mamés Barria | Widzów: 49154 | Arbiter: J. Martínez Munuera
Athletic Bilbao
FC Barcelona
1
0
S. Busquets 90' (samob.)

Niespodziewanie Athletic mógł szybko objąć prowadzenie. W 10. minucie Inaki Williams trafił do siatki po rzucie rożnym. Był jednak na spalonym, co pokazał VAR i gol nie został uznany.

To była najlepsza sytuacja w dość bezbarwnej pierwszej połowie. Barcelona szarpała, atakowała, ale rywale dobrze się bronili i do przerwy był bezbramkowy remis.

W drugiej części Barcelona miała zdecydowaną przewagę. Miała sporo sytuacji, ale brakowało jej skuteczności. Najlepszą sytuację miał, w 70. minucie, Antoine Griezmann. Górą był jednak bramkarz.

W końcówce dobrą szansę miał Lionel Messi. Uderzał po ziemi, ale trafił w nogi interweniującego golkipera. Athletic odpowiedział dobrą akcją, ale zakończoną niecelnym strzałem Williamsa.

W doliczonym czasie gry Hiszpan się zrehabilitował. Po dośrodkowaniu z prawej strony trącił piłkę czubkiem głowy i trafił do siatki. Barcelona nie miała już czasu na wyrównanie i Athletic awansował do półfinału Pucharu Hiszpanii.

Marc-André ter Stegen
44′ Yeray Álvarez López
Nelson Semedo6′
89′ Raul Garcia Escudero
Sergio Busquets 90′ (samob.)
63′ Daniel García Carrillo
Frenkie de Jong57′
53′ 66′ Mikel Vesga Arruti
Ivan Rakitić69′
Iñaki Williams Arthuer
Lionel Messi39′
77′ Iker Muniain Goñi
Anssumane Fati57′
Jokin Ezkieta Mendiburu
Ignacio Peña Sotorres
Íñigo Lekue Martínez
Héctor Junior Firpo Adames
89′ Ibai Gomez Perez