Reklama

Reklama

Primera Divison. Policja oskarża Josepa Bartomeu i FC Barcelona o korupcję

Coraz goręcej robi się w Barcelonie. Jak podaje "El Mundo" policja z Katalonii złożyła zawiadomienie o możliwości korupcyjnego zachowania prezydenta klubu Josepa Marii Bartomeu.

"W raporcie 'Los Mossos' (formacja policji katalońskiej - przyp.) potwierdzają, że Bartomeu dopuścił się popełnienia przestępstw gospodarczych z korzyścią osobistą" - pisze "El Mundo".

Według tego raportu istnieją wystarczające przesłanki, by przedstawić prezydentowi Barcelony akt oskarżenia. 

Korupcja ma dotyczyć sprawy znanej jako "Barcagate". Ma to związek z wydarzeniami z początku roku, gdy hiszpańska prasa ujawniła dokumenty, według których klub miał płacić osobom trzecim za niszczenie reputacji przeciwników prezydenta - w tym piłkarzy Lionela Messiego oraz Gerarda Pique. Celem ataków miały być także m.in. klubowe legendy - Xavi Hernandez, Carles Puyol oraz Pep Guardiola.

Reklama

Podmiotem, który miał zadbać o burzenie wiarygodności piłkarzy była firma l3 Ventures, wykorzystywana do promocji treści na Facebooku i Twitterze. Według ustaleń policji, Bartomeu przekazywał firmie kwoty sześciokrotnie wyższe, niż wynosiła wartość rynkowa świadczonych usług.

Prezydent FC Barcelona jest ostatnio pod ogromnym ostrzałem mediów i wydaje się, że jego dni na stanowisku są policzone. Klub ze strony sportowej prezentuje się z coraz gorszej strony, do tego dokonując kosztownych i nieskutecznych ruchów transferowych.

Na domiar złego bunt rozpoczął kapitan zespołu Lionel Messi, który chce opuścić Barcelonę. Obecnie Bartomeu prowadzi na ten temat negocjacje z Jorge Messim, ojcem i jednocześnie agentem piłkarza.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL