Reklama

Reklama

  • 1 .Real Sociedad San Sebastián (23 pkt.)
  • 2 .Atletico Madryt (23 pkt.)
  • 3 .Villarreal CF (19 pkt.)
  • 4 .Real Madryt (17 pkt.)
  • 5 .Sevilla FC (16 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .Granada CF (14 pkt.)
  • 8 .Elche CF (13 pkt.)

Primera Division. Xavi może wrócić do Barcelony

Xavi może wrócić do Barcelony. Powrót legendy to jeden z postulatów kandydata na prezydenta klubu Victora Fonta.

Pod koniec października do dymisji podał się dotychczasowy prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu. Klubem tymczasowo rządzi Carles Tusquets Trias de Bes.

Reklama

Nowego prezydenta wybiorą zarejestrowani kibice, tzw. socios. Wybory zaplanowane są na 24 stycznia.

Jednym z kandydatów jest Victor Font. Podkreśla, że po fatalnych rządach Bartomeu, chciałby przywrócić potęgę klubu. Zapowiada, że do pierwszej drużyny będzie wprowadzanych więcej młodych zawodników z La Masii, czyli klubowej akademii. Mają być uzupełnieni gwiazdami, aby zespół miał harmonię.

Częścią tego planu jest Xavi. Font chciałby, aby Hiszpan wrócił do klubu i jako trener pomógł we wprowadzaniu młodych piłkarzy do pierwszego zespołu.

Xavi to legenda klubu. Występował w Barcelonie w latach 1998-2015. W tym czasie rozegrał 767 meczów i wygrywał m.in. osiem mistrzostw Hiszpanii i trzy puchary kraju. Cztery razy zdobywał też Ligę Mistrzów.

Font chciałby, aby Xavi realizował jego wizję przez lata. Porównuje go do sir Aleksa Fergusona, który przez prawie 27 lat był szkoleniowcem Manchesteru United.

- Nie możemy sobie pozwolić na kolejny przypadek jak Pep Guardiola, który po czterech latach zrezygnował z prowadzenia drużyny i przeniósł się do innego klubu - powiedział Font w rozmowie z agencją Reuters.

- Idealnie byłoby, gdyby Xavi był menedżerem przez wiele lat, jak np. Alex Ferguson, ale w innej roli też mógłby być pożyteczny. Niewiele osób ma takie cechy przywódcze jak on - dodał Font.

Xavi zakończył karierę ponad rok temu w katarskim Al-Sadd. Pozostał jednak w klubie i jest trenerem drużyny. Jego marzeniem jest jednak poprowadzenie Barcelony. Ewentualny powrót do macierzystego klubu nie musi oznaczać rezygnacji przez Katalończyków z usług Ronalda Koemana. Font podkreśla, że Hiszpan jest młodym trenerem, ma dopiero 40 lat i może objąć drużynę w kolejnych latach.

- Cieszymy się, że Ronald podjął się wyzwania w trudnym momencie. Xavi jest młodym trenerem. Sam przyznał, że ma przed sobą wiele lat kariery. W tym względzie nie byłoby więc konfliktu - przyznał Font.

MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: xavi | FC Barcelona | Victor Font

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama