Reklama

Reklama

Primera Division. W przyszłym tygodniu kluby rozpoczną badania zawodników

Kluby Primera Division rozpoczną w przyszłym tygodniu badania piłkarzy pod kątem koronawirusa. To ma być pierwszy krok do wznowienia rywalizacji w czerwcu - podała agencja Reutera, powołując się na źródło "znające plany ligi".

Z powodu pandemii rozgrywki piłkarskie w Hiszpanii są zawieszone od półtora miesiąca i na razie nie wiadomo, kiedy ruszą ponownie.

Sportowcy w Hiszpanii na razie trenują w warunkach domowych, ale premier Pedro Sanchez ogłosił, że od poniedziałku będzie można rozpocząć indywidualne zajęcia na obiektach.

Jak podaje Reuters, piłkarze oraz personel klubów będą musieli przejść test RT-PCR na obecność koronawirusa i test serologiczny, zanim wznowią treningi w ramach pierwszej fazy protokołu La Liga, dotyczącego powrotu do aktywności.

Reklama

Faza druga to trening indywidualny, trzecia - ćwiczenia w małych grupach, liczących do ośmiu zawodników.

Faza czwarta odnosi się do pełnego treningu grupowego, który musi trwać co najmniej dwa tygodnie przed wznowieniem sezonu.

Źródło, na które powołuje się agencja Reutera, podało, że cztery fazy można ukończyć w ciągu miesiąca, co oznacza, że sezon hiszpańskiej ekstraklasy mógłby zostać wznowiony do połowy czerwca.

Do zakończenia rozgrywek Primiera Divison pozostało 11 kolejek. Liderem tabeli jest Barcelona - 58 pkt, przed Realem Madryt - 56 i Sevillą - 47.

Hiszpania jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów na świecie, z ponad 24 tysiącami zgonów.

bia/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy