• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Primera Division. Villarreal - Real Madryt 2-2 w 3. kolejce

1 września na Estadio de la Cerámica odbyło się starcie 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Villarreal CF i Realu. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Pojedynek obejrzało 20 128 widzów.

3. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-09-01 21:00 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Widzów: 19753 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
G. Bale 45',86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Villarreal CF nie dali szansy bramkarzowi Realu. W 12. minucie bramkę zdobył Gerard Moreno. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Zespół gości nie zraził się tym. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Wysiłki te przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył Gareth Bale. Przy strzeleniu gola pomógł Dani Carvajal. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Xaviemu Quintilli z drużyny gospodarzy. W 55. minucie Samuel Chukwueze został zastąpiony przez Javiego Ontiverosa. W 62. minucie Karl Toko został zmieniony przez André-Franka Zamba, co miało wzmocnić zespół Villarreal CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Jović na Lukę Modricia. W 73. minucie w drużynie Villarreal CF doszło do zmiany. Carlos Bacca wszedł za Cazorlę. W następstwie utraty bramki trener Realu postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Lucasa Vázqueza i na pole gry wprowadził napastnika Viniciusa Juniora. Jak widać, Zidane sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Moi Gómez. Sytuację bramkową stworzył Javi Ontiveros. Na 13 minut przed zakończeniem meczu arbiter ukarał żółtą kartką Ferlanda Mendy'ego, zawodnika gości.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ”Królewskich” przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia Gareth Bale po raz drugi zdobył bramkę, zmieniając wynik na 2-2. Bramka padła po podaniu Luki Modricia.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Casemirowi i Garethowi Bale'owi. W doliczonej czwartej minucie meczu czerwoną kartkę obejrzał Gareth Bale, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Sergio Ramos
52′ Xavier Quintillà Guasch
Raphael Varane
73′ Santi Cazorla
Casemiro90′
55′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Toni Kroos82′
 74′ Moisés Gómez Bordonado
Lucas Vázquez Iglesias74′
Vicente Iborra
Luka Jović68′
 12′ Gerard Moreno Balaguero
Karim Benzema
62′ Karl Brillant Toko Ekambi
Gareth Bale  45′, 86′ 90′ 90′
Sergio Asenjo Andres
Keylor Navas
José Ramiro Funes Mori
Eder Gabriel Militao
55′ Javier Ontiveros Parra
Silva Junior Marcelo
Rubén Peña Jiménez
Álvaro Odriozola Arzallus
Manuel Trigueros Munoz
Luka Modrić68′
62′ André-Frank Zambo Anguissa
Federico Valverde82′
73′ Carlos Bacca
Vinicius Junior74′

Wyraźna przewaga zespołu ”Królewskich” nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu. Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Villarreal CF pokazał jedną żółtą.