• 6 .Getafe CF (53 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (50 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (48 pkt.)

Primera Division. Valencia CF - Real Madryt 1-1 w 17. kolejce

Po nieprawdopodobnej końcówce Valencia zremisowała 1-1 z Realem Madryt w 17. kolejce Primera Division. Bohaterem ostatnich sekund spotkania był bramkarz "Królewskich", Thibaut Courtois, mimo że to nie on zdobył gola na wagę remisu w 95. minucie!

Goście mieli świadomość, że w lidze ekipa z Estadio Mestalla wygrała cztery z pięciu ostatnich meczów. A w ostatniej grupowej potyczce Ligi Mistrzów pokonała w gościnie Ajax Amsterdam 1-0, wyrzucając go za burtę prestiżowych rozgrywek. To oznaczało awans "Nietoperzy" do 1/8 finału.

Real pragnął rewanżu za porażkę 1-2 przy okazji poprzedniej wizyty w Walencji. Zwycięstwo miało pozwolić madrytczykom wyprzedzić w tabeli Barcelonę (w sobotę tylko zremisowała) i objąć pozycję lidera. Wielki bój na Camp Nou czeka podopiecznych Zinedine'a Zidane'a już w najbliższą środę.

Przed upływem kwadransa najbliższy otwarcia wyniku był Benzema, ale po jego strzale głową z pięciu metrów piłka nieznacznie minęła słupek bramki Valencii.

Obraz gry przez pierwsze pół godziny wyglądał niezmiennie - Real prowadził atak pozycyjny, a gospodarze szukali okazji do błyskawicznej kontry. Obu stronom brakowało jednak argumentów w bezpośrednim sąsiedztwie bramki rywala. Defensorzy jednej i drugiej drużyny spisywali się długo bez zarzutu.

Real bił głową w mur. Seryjne centry z bocznych sektorów nie przynosiły rezultatu. Środkiem boiska też nie udawało się wypracować klarownej okazji bramkowej.

Gospodarze mogli i powinni objąć prowadzenie niespełna minutę po zmianie stron. Oko w oko z Courtois stanął wówczas Ferran Torres. Za daleko jednak wypuścił sobie piłkę i górą w tym pojedynku był belgijski golkiper.

Zidane nieskutecznością swoich graczy poczuł się sfrustrowany przed upływem 70. minuty. Przeprowadził podwójną zmianę, wpuszczając na murawę Garetha Bale'a i Juniora Viniciusa. Ofensywnie usposobieni zawodnicy mieli odmienić losy spotkania.

Tymczasem do siatki trafiła Valencia. Po akcji prawym skrzydłem Daniel Wass idealnie wycofał piłkę do Carlosa Solera, a ten mierzonym strzałem tuż sprzed pola bramkowego dał gospodarzom prowadzenie!

Końcówka spotkania była prawdziwym horrorem. Najpierw Courtois uratował zespół przed stratą drugiej bramki. A w ostatniej akcji spotkania to on uderzał celnie głową po drugiej stronie boiska. Golkiper Valencii ten strzał obronił, chwilę potem piłka spadła jednak pod nogi Benzemy, a ten z zimną krwią wpakował ją do siatki, ustalając wynik meczu w 95. minucie!

Valencia CF - Real Madryt 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Soler (78.), 1-1 Benzema (90+5.)

UKi

Primera Division - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

17. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-15 21:00 | Stadion: Estadio de Mestalla | Widzów: 44265 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Thibaut Courtois
61′ Jaume Vicent Costa Jordá
Raphael Varane
90′ Ferran Torres García
Alarcon Suarez Isco69′
83′ Francis Coquelin
Toni Kroos
Daniel Parejo
Luka Modrić81′
 78′ 38′ Carlos Soler Barragán
Alphonse Areola
90′ Mouctar Diakhaby
Eder Gabriel Militao
Thierry Rendall Correia
Álvaro Odriozola Arzallus
Vicente Esquerdo Santas
Casemiro
83′ Geoffrey Kondogbia
Gareth Bale69′
Rubén Sobrino Pozuelo
Luka Jović81′ 90′
61′ Manuel Javier Vallejo Galván