• 6 .Real Sociedad San Sebastián (30 pkt.)
  • 7 .Granada CF (28 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (26 pkt.)

Primera Division: Valencia CF - Atletico Madryt 3-1

Valencia CF pokonała mistrzów Hiszpanii Atletico Madryt 3-1 w meczu 7. kolejki Primera Division. Gospodarze strzelili trzy gole między 6. a 13. minutą!

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Valencia potwierdziła, że jest w znakomitej formie na początku sezonu. Prowadzenie objęła już w 6. minucie po fatalnym błędzie Mirandy, który zupełnie niepotrzebnie główkował we własnym polu karnym. Uprzedził swojego bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

Zanim goście otrząsnęli się po stracie kuriozalnego gola, Andre Gomes wpadł w pole karne, mijał rywali jak tyczki i trafił do bramki z ostrego kąta.

Sześć minut później Nicolas Otamendi na trzeciego gola zamienił rzut rożny.

Straty mistrzów zmniejszył Mario Mandżukić w 29. minucie, gdy dobił piękny strzał Cardoso Tiago z 25 metrów.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Guilherme Siqueira nie wykorzystał rzutu karnego! Diego Alves wyczuł go i złapał piłkę.

W doliczonym czasie gry Alessio Cerci wpakował piłkę do bramki gospodarzy, ale sędzia nie uznał gola, bo piłkarz Atletico pomógł sobie przyjąć piłkę ręką. W efekcie Cerci wyleciał z boiska, bo już wcześniej zarobił żółtą kartkę.

Valencia CF - Atletico Madryt 3-1 (3-1)