Reklama

Reklama

​Primera Division. Start 12 czerwca, podano dokładny terminarz

Hiszpanie już odliczają dni do wznowienia rozgrywek. Według tamtejszych mediów, na przystawkę kibice dostaną derby między Sevillą a Realem.

Bundesliga już wystartowała, Ekstraklasa ma rozpocząć rozgrywki dokładnie za tydzień, ale dni do pierwszego meczu odliczają także fani Primera Division.

Choć koronawirus mocno zachwiał Hiszpanią, to tamtejsi kibice nie wyobrażają sobie, by sezon Primera Division nie został dograny. Pojawiały się już różne daty i pomysły na wznowienie rozgrywek, ale wszystko wskazuje na to, że piłkarze na boiska wrócą 12 czerwca.

Do mediów wyciekł już szkic pierwszej po ponad dwóch miesiącach kolejki. Na inaugurację kibice otrzymaliby spotkanie Sevilli z Realem Betis. Większość fanów Primera Division czeka jednak na spotkania Realu Madryt oraz Barcelony i oni także wiedzą, kiedy rezerwować wolny czas.

Reklama

"Królewscy" mają zagrać w sobotę, a ich rywalem będzie Eibar. Z kolei piłkarze Barcelony na boisko wybiegną dzień później i na wyjeździe zmierzą się z Mallorcą.

Rozgrywki Primera Division zostały przerwane po 27. kolejce. Liderem jest Barcelona, który ma dwa punkty więcej od Realu.

Każdemu zespołowi do rozegrania zostało jeszcze po 11 spotkań. Władze ligi planują po dwa mecze w tygodniu, dzięki temu rozgrywki mają zakończyć się 19 lipca.

PJ

Wyniki i tabela Primera Division


Reklama

Reklama

Reklama