• 6 .Rayo Vallecano (27 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (20 pkt.)

Primera Division. Sevilla FC - Real Betis 2-0 w 28. kolejce

Primera Division wróciła po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W pierwszym meczu Sevilla FC pokonała Real Betis 2-0.

28. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-06-11 22:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: A. Mateu Lahoz
Sevilla FC
Real Betis Balompié
2
0
L. Ocampos 56'
Fernando 62'

W pierwszej połowie marca zawieszono rozgrywki Primera Division. Dziś został wznowiony sezon i od razu kibice mogli zobaczyć kawał dobrego futbolu.

Rozgrywki zostały wznowiane derbami Sewilli. W pierwszym meczu, który odbył się we wrześniu, Sevilla FC pokonała Real Betis 2-1.

Pierwsze minuty należały do drużyny Sevilli. Ataki gospodarzy były jednak niemrawe. Na początku było sporo nerwowości i niedokładności.

Pierwszą groźną akcję Sevilla przeprowadziła w 10. minucie. Lucas Ocampos przeprowadził indywidualną akcję i zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Trafił jednak w poprzeczkę.

Real Betis miał problem ze stworzeniem jakiejkolwiek sytuacji. Próbowali skorzystać z tego rywale. Mimo że mieli swoje szanse, to nie potrafili trafić w bramkę. Tak było m.in. w 21. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Jules Kounde. Uderzył jednak obok bramki.

Chwilę później głową uderzał Luuk de Jong, ale też nie potrafił oddać celnego strzału. Do przerwy Sevilla nie udokumentowała swojej przewagi i był bezbramkowy remis.

Od razu po wznowieniu gry Sevilla mogła zdobyć bramkę, ale po zamieszaniu w polu karnym piłkę złapał Joel Robles.

W 55. minucie w polu karnym faulował Marc Bartra. Sędzia długo sprawdzał tę sytuację, ale ostatecznie wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Lucas Ocampos i pewnie trafił do siatki.

W 62. minucie Sevilla podwyższyła prowadzenie, a Ocampos zaliczył asystę. Zgrał piłkę do Fernando, a ten głową trafił do siatki.

Po zdobyciu drugiej bramki gospodarze trochę się cofnęli i oddali pole rywalom. Ci jednak nie potrafili z tej okazji skorzystać. W 76. minucie dobrą sytuację zmarnował Emerson, uderzając obok bramki.

W końcówce Betis próbował coraz mocniej nacisnąć, ale był bezsilny. W efekcie przegrał. Sevilla zaprezentowała się bardzo dobrze. Po piłkarzach Julena Lopeteguiego zupełnie nie było widać trzymiesięcznej przerwy.

Sevilla - Real Betis 2-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Ocampos (56.-karny), 2-0 Fernando (62.)

Sidnei Rechel da Silva Júnior46′
80′ Sergio Reguilón Rodríguez
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior49′
Diego Carlos Santos Silva
Alejandro Moreno Lopera78′
 56′ (k.) 71′ Lucas Ariel Ocampos
Carles Aleña Castillo69′
 62′ Francisco Fernando
Sergio Canales
Joan Jordán Moreno
Guido Rodríguez
80′ Óliver Torres Munoz
Nabil Fekir
74′ Munir El Haddadi
Borja Iglesias Quintas69′
71′ Luuk de Jong
Cristian Tello61′
Yassine Bounou
Daniel Martín Fernández
80′ Sergio Escudero
Antonio Barragan
Sergio Gomez
Zouhair Feddal Agharbi46′
71′ Ever Banega
Edgar González Estrada
74′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Sanchez Joaquin69′
80′ Franco Damián Vázquez
Alfonso Pedraza Sag78′
71′ Youssef En-Nesyri