• 6 .Real Betis Balompié (47 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (46 pkt.)
  • 8 .Granada CF (39 pkt.)

Primera Division. Sevilla FC - FC Barcelona 0-2 w 25. kolejce

FC Barcelona odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad Sevilla FC 2-0 w 25. kolejce Primera Division. "Duma Katalonii" awansowała na drugie miejsce w tabeli i odskoczyła od dzisiejszego rywala na cztery punkty.

25. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-02-27 16:15 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: Alejandro José Hernández Hernández
Sevilla FC
FC Barcelona
0
2
O. Dembélé 29'
L. Messi 85'

Ronald Koeman, trener Barcelony, zdecydował się w sobotę na grę z trójką stoperów, a Sergino Dest i Jordi Alba wyszli jako wahadłowi.

Natomiast Julen Lopetegui, opiekun Sevilli, zdecydował, że jako napastnik tym razem szansę dostanie Luuk de Jong, za którego plecami operował były piłkarz "Dumy Katalonii" - Ivan Rakitić.

Goście objęli prowadzenie w 29. minucie. Ousmane Dembele dostał prostopadłe podanie od Lionela Messiego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywala. To trzecia bramka Francuza w obecnym sezonie La Liga.

W końcówce pierwszej połowy mieliśmy jeszcze kontrowersję. Lionel Messi sfaulował wychodzącego z piłką Jules'a Kounde. Argentyńczyk chwilę wcześniej zobaczył żółta kartkę. Tym razem sędzia Alejandro  Hernández nie zdecydował się pokazać Messiemu kartonika. Zobaczył go z kolei za protesty Lopetegui.

Trener Sevilli w przerwie dokonał trzech zmian. Na placu pojawili się: Youssef En-Nesyri, Suso i Karim Rekik, a zeszli z niego: Munir El Haddadi, Alejandro Gomez i Diego Carlos.

W 59. minucie Barcelona miała wyborną okazję, by podwyższyć prowadzenie. Piłka wędrowała jak po sznurku po obwodzie, w końcu z lewej strony dośrodkował Alba, Dembele został zablokowany, ale piłka dotarła do Desta, który trafił nią tylko w słupek.

Lopetegui w 63. minucie dokonał już wszystkich zmian, wprowadzając Oliviera Torresa i Oscara Rodrigueza.

Sześć minut później Barcelona strzeliła drugiego gola - Clement Lenglet po dośrodkowaniu Messiego z rzutu wolnego, jednak Francuz był na spalonym. Chwilę później z murawy z powodu kontuzji zszedł Pedri, a zastąpił go Ilax Moriba.

W 80. minucie rezerwowy En-Nesyri trafił do siatki, ale wcześniej piłka dotknęła jego ręki i sędzia gola nie uznał.

"Duma Katalonii" rozstrzygnęła sprawę w 85. minucie. Frenkie do Jong podał do Messiego, który wymienił piłkę na jeden kontakt z Dembele, następnie Argentyńczyk wpadł w pole karne, ograł Francisca Fernando, jego strzał trafił w Yassine'a Bounou, ale piłka wróciła pod nogi Messiego, a ten z bliska wpakował ją do siatki.

Barcelona awansowała na drugie miejsce w tabeli, a Koeman w czwartym meczu we wszystkich rozgrywkach, w końcu pokonał Sevillę.

Clément Nicolas Laurent Lenglet
38′ 46′ Diego Carlos Santos Silva
Gerard Pique67′
45′ Sergio Escudero
Sergino Gianni Dest
88′ Joan Jordán Moreno
Frenkie de Jong
46′ Alejandro Gomez
Pedro González López71′
46′ Munir El Haddadi
Jordi Alba
31′ Francisco Fernando
Sergio Busquets
63′ Ivan Rakitić
Lionel Messi  85′ 42′
63′ Luuk de Jong
Héctor Junior Firpo Adames
46′ 46′ Karim Rekik
Samuel Umtiti82′
46′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Matheus Fernandes Siqueira
Nemanja Gudelj
Moriba Kourouma Kourouma71′
63′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Ricard Puig Martí
63′ Óliver Torres Munoz
Martin Braithwaite Christensen82′
Franco Damián Vázquez
Antoine Griezmann
Aleix Vidal
Francisco António Machado Mota Castro Trincao
46′ Youssef En-Nesyri