• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Primera Division. Sevilla FC - Eibar 1-0 w 34. kolejce

W meczu 34. kolejki Primera Division Sevilla pokonała Eibar 1-0. Zwycięską bramkę zdobył Lucas Ocampos.

Argentyńczyk spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Jest najlepszym strzelcem Sevilli. Zdobył już 13 bramek.

W spotkaniu z Eibarem mógł zdobyć nawet dwie bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy znalazł się w sytuacji sam na sam, ale uderzył obok bramki.

Gola strzelił jednak w 56. minucie. Wykonał wślizg, aby sięgnąć piłkę po dośrodkowaniu Jesusa Navasa i trafił do siatki.

W końcówce dobrą okazję miał jeszcze Suso, ale ładną obroną popisał się Marko Dmitrović. Bramkarz Eibaru grał bardzo dobrze i również dzięki niemu zespół z Kraju Basków przegrał tylko jedną bramką.

Koledzy Serba jednak do końca walczyli i mieli szansę na zdobycie punktów. Też mieli kilka sytuacji, ale byli nieskuteczni.

Sevilla musiała do końca drżeć o wynik. W doliczonym czasie gry w słupek bowiem trafił Kike Garcia.

W efekcie Sevilla wygrała i umocniła się na czwartym miejscu. Eibar jest tuż nad kreską, na 17. pozycji i ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.