• 6 .Real Madryt (4 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (4 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (4 pkt.)

Primera Division: SD Eibar - Real Madryt 0-4. Dublet gwiazdy Realu

"Królewscy” po pewnej wygranej w Lidze Mistrzów, pewnie poradzili sobie również w spotkaniu ligowym. Real Madryt pokonał Eibar aż 4-0 i wskoczył na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Real Madryt całkowicie zdominował swojego rywala w pierwszych 45. minutach gry i w tym czasie podopiecznym Zidendine Zidana udało się zdobyć aż trzy bramki. Najpierw po niespełna kwadransie gry do siatki trafił Karim Benzema.

Francuz najlepiej odnalazł się w polu karnym Eibaru po bardzo dużym zamieszaniu i strzałem z ostrego kąta pokonał Marko Dmitrovicia. Już po chwili "Królewscy" ponownie zagrozili bramce gospodarzy, którzy ratowali się wślizgiem w polu karnym.

Faulowany był Eden Hazard, a karnego na gola zamienił Sergio Ramos. Hiszpan pokonał zdezorientowanego bramkarza strzałem po ziemi. Piłkarze z kraju Basków upodobali sobie faule w obrębie własnej bramki i po chwili goście zdobyli kolejną bramkę po "jedenastce".

Tym razem Hazarda sfaulował Jose Angel. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Benzema i trafił do bramki po raz drugi w meczu. Podopieczni Zidana dobili rywali w drugiej połowie.

W 65. minucie Luka Modrić świetnie wypatrzył Federico Valverde i pomocnik Realu ładnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy.

Primera Division - tabele, strzelcy, wyniki

PA

13. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-11-09 18:30 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Widzów: 6954 | Arbiter: A. Vega
Raphael Varane
81′ Papa Kouly Diop
Lucas Vázquez Iglesias81′
Gonzalo Escalante
Casemiro
Takashi Inui
Luka Modrić
65′ Fabian Orellana
Federico Valverde  61′ 72′
81′ Enrique García Martínez
Alarcon Suarez Isco72′
81′ Eduardo Expósito Jaén
Toni Kroos
65′ Sanchez Gil Pedro Leon
Brahim Abdelkader Díaz81′
81′ Charles Días Barbosa de Oliveira