Primera Division: SD Eibar - FC Barcelona 2-2 w 38. kolejce

Barcelona zremisowała na wyjeździe z Eibar 2-2 (2-2) w meczu kończącym sezon Primera Division. Dwie bramki dla "Dumy Katalonii" zdobył Lionel Messi, który został królem strzelców La Liga.

Ten pojedynek kończył sezon 2018/2019 Primera Division. Barcelona już wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo Hiszpanii, a gospodarze spokojne utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W 20. minucie piłkarze Eibar objęli prowadzenie. Marc Cucurella strzałem po ziemi pokonał Jasper Cillessen. Bramkarz "Dumy Katalonii" mógł w tej sytuacji zachować się lepiej.

Barca na jednak w swoim składzie Lionela Messiego. Znakomity Argentyńczyk w 31. minucie doprowadził do wyrównania. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Arturo Vidal. Messi z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Marko Dmitroviciem. Chwilę później było 2-1 dla "Dumy Katalonii" i znów w roli głównej wystąpił Messi. As gości sprytną podcinką przerzucił piłkę nad bramkarzem Eibar. Gospodarze uważali, że Messi był na spalonym, ale sędzia gola uznał.

Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 2-2. W końcówce pierwszej części błąd popełnił Cillessen, który interweniował poza polem karnym. Golkiper Barcy zagrał głowa wprost pod nogi Pablo De Blasis, który huknął z woleja z dystansu i piłka wpadła do siatki. Cillessen nie zdążył wrócić.

W 62. minucie znakomitą okazję dla przyjezdnych miał Malcolm, ale nie trafił w bramkę.