• 6 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Primera Division. SD Eibar - Athletic Bilbao 1-2 w 3. kolejce

W meczu 3. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Ahtletic Bilbao pokonał na wyjeździe SD Eibar 2-1. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Damian Kądzior, który rozegrał całą pierwszą połowę.

Dla Polaka był to debiut w wyjściowym składzie SD Eibar. W dwóch poprzednich kolejkach nasz reprezentant wchodził na murawę z ławki.

Kądzior słabo wszedł w mecz, lecz rozkręcał się z każdą minutą, stając się z czasem jednym z najgroźniejszych piłkarzy gospodarzy. Mimo to w przerwie trener zdjął go z boiska, a na placu gry zameldował się Pedro Leon.

Jeszcze wcześniej, bo w 40. minucie, gola na 1-0 dla gości zdobył Unai Lopez.

Tuż po przerwie Eibar zdołał jednak doprowadzić do wyrównania. Gola zdobył Kike, a asystował mu wprowadzony w miejsce Kądziora Leon.

W 71. minucie mogło być już 1-2 po trafieniu Iniakiego Williamsa. Bramka jednak ostatecznie nie została uznana - sędzia odgwizdał spalonego.

Kilkanaście minut później Athletic dopiął jednak swego - Lopez wykorzystał dogranie z prawej strony i strzałem z pola karnego posłał piłkę do siatki, kompletując dublet. Baskowie zwyciężyli 2-1.

SD Eibar 1-2 Athletic Bilbao

0-1 Lopez (40.), 1-1 Kike (48.), 1-2 Lopez (87.)