Primera Division. Real Valladolid CF - Real Madryt 0-1 w 21. kolejce. "Królewscy" liderem

Real Madryt pokonał Real Valladolid 1-0 w ostatnim meczu 21. kolejki Primera Division. Zwycięską bramkę zdobył Nacho, a „Królewscy” zostali liderem.

W sobotę Barcelona przegrała z Valencią 0-2. Jej potknięcie wykorzystali podopieczni Zinedine’a Zidane’a. Zdobyli trzy punkty i o tyle właśnie wyprzedzają drużynę z Katalonii.

Real zdobył bramkę już w 12. minucie, ale nie została ona uznana. Po wrzutce z rzutu wolnego Toniego Kroosa, głową do siatki trafił Casemiro. Brazylijczyk był jednak na spalonym.

Później Real nie atakował z dużym impetem. Czekał raczej na błąd rywali. Ci, do końca pierwszej połowy, go nie popełnili i na przerwę obie drużyny schodziły remisując.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie. Real miał inicjatywę, ale długo nie mógł przekuć jej na gole. W 67. minucie próbował to zrobić Karim Benzema, ale jego strzał głową o centymetry minął bramkę.

"Królewscy" w końcu dopięli swego. W 78. minucie Toni Kroos precyzyjnie dośrodkował, a do siatki trafił Nacho.

Valladolid do końca atakował. W 88. minucie do siatki trafił Ruben Alcaraz, ale gol nie został uznany.

Bramka Nacho okazała się więc decydująca. Dzięki temu Real dopisał sobie trzy punkty i został samodzielnym liderem Primera Division.

MP

21. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-26 21:00 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Widzów: 23417 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Alarcon Suarez Isco73′
10′ Joaquín Fernández Moreno
Casemiro
58′ Miguel Angel Herrero Javaloyas
Toni Kroos
81′ Federico San Emeterio Díaz
Luka Modrić57′ 88′
76′ Enes Ünal
James Rodriguez
58′ Laureano Antonio Villa Suárez
Federico Valverde88′
81′ Miguel de la Fuente Escudero
Lucas Vázquez Iglesias73′
76′ Óscar Plano Pedreño