• 8 .Athletic Bilbao (20 pkt.)

Primera Division. Real traci punkty i... wskakuje na szczyt tabeli

Real Madryt zremisował bezbramkowo z Osasuną Pampeluna w 11. kolejce Primera Division. Dla "Królewskich" to czwarte potknięcie w tym sezonie ligowym. Mimo straty dwóch punktów wysforowali się na czoło tabeli.

11. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-10-27 21:30 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 35691 | Arbiter: César Soto Grado
Real Madryt
CA Osasuna
0
0

Przed pierwszym gwizdkiem Osasuna traciła do Realu tylko dwa punkty. Nikt nie spodziewał się jednak w tym spotkaniu sensacyjnego rozstrzygnięcia. W poprzedniej kolejce "Królewscy" wygrali przecież El Clasico, triumfując na Camp Nou 2-1.

Dodatkowo zmotywowany był Karim Benzema, który przed meczem odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza września w Primera Division. To z jego strony goście mieli prawo spodziewać się największych kłopotów.

Pierwszy groźny strzał na bramkę ekipy z Pampeluny oddał jednak Camavinga. W 22. trafił w boczną siatkę, co rywale musieli uznać za poważne ostrzeżenie.

Tymczasem w pierwszej części gry Real nie potrafił wypracować sobie klarownych okazji do zdobycia bramki. Mimo to i tak mógł schodzić na przerwę z prowadzeniem. Bliski trafienia samobójczego był bowiem Manu Sanchez - niewiele brakowało, a jego interwencja po centrze Alaby zakończyłaby się katastrofą.

Drugą połowę Osasuna rozpoczęła z wysokiego C. Szybki atak Moncayol zakończył strzałem z kilku metrów w słupek. Piłka odbiła się jeszcze od Carvajala i wyszła na korner.

Real - Osasuna. "Królewscy" liderem tabeli

W odpowiedzi Real wyraźnie przyspieszył grę. Efekt? Benzema po indywidualnej akcji i krótkim dryblingu huknął w poprzeczkę.

W 69. minucie Carlo Ancelotti dokonał potrójnej zmiany. Na murawie pojawili się Marcelo, Lucas Vazquez i Eden Hazard. Żaden z nich nie był jednak w stanie odmienić losów spotkania.

Kibice Realu ożywili się tylko raz, gdy w sytuacji sam na sam z golkiperem rywala znalazł się Vinicius Junior. Strzelił prosto w bramkarza, a po chwili okazało się, że... i tak był na pozycji spalonej.

Madrytczycy stracili dwa punkty, ale paradoksalnie remis pozwolił im objąć pozycję lidera Primera Division.

Sergio Herrera Pirón
69′ Daniel Carvajal Ramos
Ignacio Vidal Miralles
Eder Gabriel Militao
Unai García Lugea15′
David Alaba
Álvaro Juan Cruz Armada
69′ Ferland Mendy
Manuel Sánchez De La Peña
28′ 46′ Eduardo Celmi Camavinga
David García Zubiría
Toni Kroos
Jon Moncayola Tollar90′
Casemiro
Javier Martínez Calvo67′
69′ Marco Asensio Willemsen
Jesús Areso Blanco
69′ Silva Junior Marcelo
Jaume Grau Ciscar
69′ Lucas Vázquez Iglesias
Robert Ibáñez Castro
Mariano Díaz Mejía
Javier Ontiveros Parra
69′ Eden Hazard
Inigo Perez Soto
Luka Jović
Roberto Torres Morales
46′ Rodrygo Silva de Goes