• 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Primera Division. Real się nie zatrzymuje, Benzema mknie po rekord

Real Madryt pokonał 1-0 Athletic Bilbao w zaległym meczu 9. kolejki Primera Division. Gospodarze odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu (licząc wszystkie rozgrywki) i umocnili się na szczycie ligowej tabeli. Karim Benzema zdobył 35. bramkę dla "Królewskich" w 2021 roku, wyrównując swój osobisty rekord strzelecki.

9. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-12-01 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 33627 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera Escuderos
Real Madryt
Athletic Bilbao
1
0
K. Benzema 40'

To była 200. konfrontacja obu zespołów w historii. Gospodarze przystępowali do tego spotkania z passą sześciu zwycięstw, licząc rozgrywki na wszystkich frontach. Goście z kolei liczyli na przerwanie serii pięciu potyczek bez zwycięstwa.

"Los Blancos" mogli przegrywać różnicą dwóch bramek już po niespełna 30 minutach. Najpierw w doskonałej sytuacji znalazł się Inaki Williams. Wydawało się, że minie Thibauta Courtois i będzie miał przed sobą już tylko pustą bramkę. Za daleko wypuścił sobie jednak piłkę i nic z tej akcji nie wyszło.

Chwilę potem bardzo groźnym strzałem głową z bliskiej odległości popisał się Raul Garcia. Jego pech polegał na tym, że trafił wprost w golkipera Realu. Gdyby piłka nie leciała w środek bramki, niechybnie mielibyśmy otwarcie wyniku.

Karim Benzema trafia po raz 35. w tym roku

Tymczasem jako pierwsi do siatki trafili madrytczycy. W 40.minucie uderzenie Marco Asensio obronił Unai Simon, ale chwilę potem i tak skapitulował - po podaniu (lub nieudanym strzale) Luki Modrcia futbolówkę do bramki bez trudu skierował Karim Benzema.

Real miał mnóstwo szczęścia w 69. minucie. Z pięciu metrów główkował wówczas Unai Nunez. Piłka nieznacznie minęła bramkę gospodarzy, Courtois nawet nie podjął interwencji.

Pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry Eder Militao w ostatniej chwili ofiarnie zablokował strzał Mikela Vesgi.

Dzięki szczęśliwemu zwycięstwu podopieczni Carlo Ancelottiego umocnili się na pozycji lidera. Ich przewaga nad kolejnymi zespołami w tabeli - Atletico (jeden mecz zaległy) i Realem Sociedad - wzrosła do siedmiu punktów.

Unai Simón Mendibil
80′ Lucas Vázquez Iglesias
Mikel Balenziaga Oruesagasti
68′ 70′ Luka Modrić
Daniel García Carrillo82′
80′ Toni Kroos
Oier Zarraga Egaña31′
77′ Casemiro
Iker Muniain Goñi70′
64′ Marco Asensio Willemsen
Unai Vencedor París63′
 40′ Karim Benzema
Óscar de Marcos Arana46′
80′ . Nacho
Aitor Paredes Casamichana
Jesús Vallejo Lázaro
Álex Petxarroman Eizaguirre
80′ Eduardo Celmi Camavinga
Oihan Sancet Tirapu70′
Alarcon Suarez Isco
Mikel Vesga Arruti82′
70′ Federico Valverde
Nicholas Williams Arthuer63′
64′ Rodrygo Silva de Goes