• 8 .Real Club Celta de Vigo (50 pkt.)

Primera Division. Real Madryt zatrzymany, Zidane w tarapatach

Przetrzebiony kontuzjami Real Madryt zremisował bezbramkowo wyjazdową potyczkę z Getafe w 33. kolejce Primera Divison. W tabeli zachował drugą lokatę, ale do liderującego Atletico Madryt znów traci trzy punkty.

33. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-04-18 21:00 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Getafe CF
Real Madryt
0
0

Sytuacja kadrowa Realu była przed tym spotkaniem katastrofalna. Trener Zinedine Zidane dysponował ledwie 12 graczami z pola, którzy pozostawali w pełni sił. Mimo to "Królewscy" podjęli wyrównaną walkę z rywalem zaciekle broniącym się przed degradacją.

Za ekipą z Madrytu tylko w czystej teorii przemawiał fakt, że w lidze wygrała cztery spotkania z rzędu, a w mijającym tygodniu przypieczętowała dobrą passę awansem do półfinału Champions League. Tymczasem piłkarze Getafe wygrali tylko jedną z 12 poprzednich potyczek.

Mariano Diaz centymetry od szczęścia

Piłka wpadła do bramki gospodarzy już w ósmej minucie. Mariano Diaz dynamicznie wystartował do prostopadłego podania, minął wychodzącego na przedpole Davida Sorię i skierował futbolówkę do siatki. Gol nie został jednak uznany, bowiem arbiter uznał, że zawodnik Realu był na pozycji spalonej.

Kwadrans później "Los Blancos" mogli mówić o ogromie szczęścia. Po uderzeniu głową Jaime Maty piłka skozłowała przed linią bramkową i trafiła w słupek. Thibaut Courtois podjął interwencję, ale nie miałby szans na skuteczną obronę, gdyby strzał był odrobinę bardziej precyzyjny.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W 65. minucie na murawie pojawił się nie w pełni zdrowy Karim Benzema. Jego wysiłki nie przyniosły jednak spodziewanego efektu. Więcej groźnych sytuacji strzeleckich stworzyli sobie gospodarze. Courtois nie pozwolił się pokonać, ratując madrytczykom remis.

Wybrańcy Zidane'a zachowali drugie miejsce w tabeli, ale liderujące Atletico Madryt znów odskoczyło na dystans trzech punktów.

Thibaut Courtois
58′ Allan Romeo Nyom
Silva Junior Marcelo
76′ Carles Aleña Castillo
Luka Modrić
Nemanja Maksimović
Rodrygo Silva de Goes65′
Mauro Wilney Arambarri Rosa
Vinicius Junior54′
86′ Marc Cucurella Saseta
Alarcon Suarez Isco
90′ Enes Ünal
Marco Asensio Willemsen78′
65′ Jaime Mata Arnaiz
Antonio Blanco Conde65′
76′ Damián Nicolás Suárez Suárez
Toni Kroos
Takefusa Kubo
Karim Benzema65′
90′ José Antonio Miranda Boacho

Francisco Portillo Soler

65′ 75′ Ángel Luis Rodríguez Díaz