• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

Primera Division. Real Madryt - Valencia CF 2-0 w 23. kolejce

Real Madryt pokonał na stadionie Alfreda di Stefano Valencia CF 2-0 w meczu 23. kolejki Primera Division. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a tracą pięć punktów do lidera Atletico Madryt.

23. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-02-14 16:15 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Real Madryt
Valencia Club de Futbol
2
0
K. Benzema 12'
T. Kroos 42'

Real na początku meczu decydował się na strzały z dystansu. Uderzenie Casemiro w środek bramki Jaume Doménech sparował nogami na rzut rożny.

W 12. minucie bramkarz "Nietoperzy" był jednak bezradny przy strzale Karima Benzemy tuż zza linii pola karnego, który wylądował przy słupku w siatce.

Niestety, "Królewscy" stracili po raz kolejny w tym sezonie Daniego Carvajala. Prawy obrońca, który w niedzielę wracał do gry po kontuzji, zszedł z murawy w 26. minucie. Zastąpił go Lucas Vazquez. Carvajal w tym sezonie wystąpił tylko w 12 meczach i rozegrał niewiele ponad 900 minut.

Gospodarze byli jednak wyraźnie lepsi od Valencii. Potwierdzili to w 42. minucie. Rozegrali piłkę po obwodzie, biorąc terminologię z piłki ręcznej, a w ostatniej fazie wprowadzony Vazquez wycofał do nadbiegającego Toniego Kroosa, który podwyższył na 2-0.

W przerwie doszło dwóch zmian w składzie "Nietoperzy". Na placu gry zameldowali się Kevin Gameiro i Yunus Musah.

Goście stworzyli zagrożenie pod bramką Realu w 53. minucie. Z dystansu uderzył Maxi Gomez, jednak Thibaut Courtois był na posterunku.

"Królewscy" zadali trzeci cios w 61. minucie, do siatki trafił Ferland Mendy, ale po analizie VAR gol nie został uznany z powodu spalonego Francuza.

W tabeli Real traci pięć punktów do liderującego Atletico, ale podopieczni Zidane'a mają rozegrane dwa mecze więcej.

Jaume Doménech Sánchez
28′ Daniel Carvajal Ramos
José Luis Gaya Pena
79′ Luka Modrić
Uroš Račić44′
 42′ Toni Kroos
Daniel Wass63′
Casemiro
Goncalo Guedes27′ 46′
71′ Marco Asensio Willemsen
Carlos Soler Barragán63′
 12′ 79′ Karim Benzema
Yunus Dimoara Musah46′
71′ Sergio Arribas Calvo
Christian Gabriel Oliva Giménez63′
79′ Alarcon Suarez Isco
David Remeseiro Salgueiro
28′ Lucas Vázquez Iglesias
Alejandro Blanco Sánchez
79′ Mariano Díaz Mejía