• 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Primera Division. Real Madryt - Sevilla. Vinicius zrobił różnicę

Gol Viniciusa Juniora po solowej akcji w 86. minucie meczu dał Realowi Madryt zwycięstwo nad Sevillą 2-1. Królewscy przegrywali, nie grali dobrze, ale byli bardziej efektywni od gości, którzy zmarnowali swoje szanse.

Real zaczął mecz pasywnie, choć Carlo Ancelotti wystawił podstawową jedenastkę. Kontuzjowanego w ostatniej chwili Rodrygo zastąpił Marco Asensio, ale to nie mogło mieć wielkiego wpływu na przebieg spotkania z Sevillą. Goście kontrolowali grę, to oni przeważali i w 12. minucie prowadzili. Rafa Mir główkował poza zasięg rąk Thibauta Courtoisa po centrze Marcosa Acunii.

Real Madryt - Sevilla 2-1. Błąd Bono odwrócił losy meczu

Potem Sevilla miała kolejne szanse. W 14. minucie po błędzie Carvajala Alaba wybił piłkę z pustej bramki, a potem Courtois obronił strzał Rafy Mira. W 30. minucie Ocampos trafił piłką w poprzeczkę bramki Realu. Goście z Andaluzji dominowali, w dodatku byli wirtualnym liderem La Liga.

Wtedy stoper Realu Eder Militao oddał strzał rozpaczy z 40 metrów. Bramkarz gości Bono chciał złapać piłkę, ale wyleciała mu z rąk i uderzyła w słupek. Potoczyła się przed bramkę, gdzie wbiegał Karim Benzema i wyrównał. W ten sposób Królewscy zaczęli odwracać losy spotkania.

Real Madryt - Sevilla 2-1. Geniusz Viniciusa Juniora

W drugiej połowie zmieniło się niewiele. Sevilla grała w ataku pozycyjnym, Real czekał na okazje do kontrataku. Aż kwadrans przed końcem Królewscy ruszyli po zwycięskiego gola. I zepchnęli zespół Julena Lopeteguiego do defensywy. Przewaga drużyny Ancelottiego stała się ogromna, aż w końcu Vinicius zrobił różnicę. Przyjął piłkę na lewym skrzydle ograł dwóch obrońców i bardzo mocno strzelił. Bono zaledwie musnął piłkę.

Wyniki, tabelę i terminarz Primera Division znajdziesz tutaj!

W ostatnich sekundach zwycięstwo dla Realu uratował Courtois. Królewscy utrzymali się na pozycji lidera La Liga.

15. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-11-28 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 45281 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Yassine Bounou
69′ 90′ Daniel Carvajal Ramos
Marcos Acuna33′
73′ Luka Modrić
Joan Jordán Moreno81′
61′ Toni Kroos
Ivan Rakitić71′
90′ Casemiro
Francisco Fernando
73′ Marco Asensio Willemsen
Lucas Ariel Ocampos84′ 90′
 32′ Karim Benzema
Rafael Mir Vicente  12′
 87′ 90′ Vinicius Junior
Ludwig Augustinsson
90′ . Nacho
Karim Rekik
Jesús Vallejo Lázaro
Thomas Joseph Delaney71′
Antonio Blanco Conde
Nemanja Gudelj
73′ Eduardo Celmi Camavinga
Óscar Rodríguez Arnaiz81′
Alarcon Suarez Isco
Óliver Torres Munoz81′
73′ Federico Valverde
Munir El Haddadi90′
90′ Lucas Vázquez Iglesias