• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Primera Division. Real Madryt - Sevilla FC 2-1 w meczu 20. kolejki

Real Madryt pokonał Sevilla FC 2-1 w meczu 20. kolejki Primera Division. To był dzień Casemiro. Brazylijczyk okazał się najlepszym zawodnikiem meczu i okrasił to dwoma trafieniami.

20. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-18 16:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 72512 | Arbiter: J. Martínez Munuera
Real Madryt
Sevilla Futbol Club
2
1
Casemiro 57',69'
L. de Jong 64'

Starcie drugiej z czwartą drużyną tabeli zapowiadało się przednio. Wydawało się, że w 29 minucie wynik spotkania otworzył Luuk de Jong. Po jego fantastycznym strzale głową piłka wylądowała w samym okienku bramki Realu. Arbiter zdecydował się jednak na analizę VAR i po chwili gola nie uznał. Słusznie dopatrzył się faulu na Ederze Militao, który był nieprzepisowo blokowany w polu karnym.

Aż 10 poprzednich meczów między tymi drużynami, rozgrywanych na Santiago Bernabeu, zakończyło się triumfem "Królewskich". I tym razem nie było inaczej. Za sprawą Casemiro gospodarze objęli prowadzenie, ale... cieszyli się nim niespełna 10 minut. Swego dopiął bowiem de Jong - tym razem zgodnie z przepisami.

Stracony gol nie podciął madrytczykom skrzydeł. Już cztery minuty później na liście strzelców ponownie zameldował się świetnie tego dnia dysponowany Casemiro. I okazało się, że był to cios na wagę kompletu punktów.

Ekipa ze stolicy Andaluzji przerwała passę sześciu potyczek na obcym terenie bez porażki.

Triumf pozwolił Realowi na objęcie samodzielnego prowadzenia w tabeli. "Królewscy" mają trzy punkty przewagi nad Barceloną i jeden mecz rozegrany więcej.

Tomasz Vaclik
87′ Daniel Carvajal Ramos
Jules Koundé
Eder Gabriel Militao
Jesus Navas
71′ Silva Junior Marcelo
Sergio Reguilón Rodríguez
Raphael Varane
Diego Carlos Santos Silva
Lucas Vázquez Iglesias
Franco Damián Vázquez75′
 57′, 69′ 88′ Casemiro
Ever Banega54′ 80′
Toni Kroos
Francisco Fernando
37′ Luka Modrić
Nemanja Gudelj
62′ Luka Jović
Munir El Haddadi66′
62′ Rodrygo Silva de Goes