• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Primera Division. Real Madryt - SD Eibar 3-1

Piłkarze Realu Madryt w imponującym stylu wrócili do gry po przerwie spowodowanej koronawirusem. W boisku Alfredo Di Sefano w Valdebebas "Królewscy" wygrali z SD Eibar 3-1 (3-0).

Primera Division wznowiła rozgrywki, które zostały przerwane przez pandemię koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa mecze odbywają się bez udziału publiczności.

"Królewscy" już wcześniej poinformowali, że ligowych spotkań nie będą rozgrywać przy pustych trybunach Santiago Bernabeu. Real rywali podejmuje w swoim ośrodku treningowym w Valdebebas na boisku imienia legendarnego Alfredo di Stefano.

Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Zinedine'a Zidane'a po tak długiej przerwie była drużyna Eibar, która broni się przed spadkiem. Faworytem oczywiście była drużyna z Madrytu.

Już po pierwszej połowie pojedynek był praktycznie rozstrzygnięty. Gospodarze na przerwę schodzili w doskonałych nastrojach, prowadząc 3-0. Zapewnili to Toni Kroos, który już w 4. minucie zmusił do kapitulacji Marko Dmitrović.

Po pół godzinie gry do siatki Eibar trafił Sergio Ramos. Kilka minut później podwyższył Marcelo.

W drugiej części "Królewscy" nie forsowali tempa. Wykorzystali to przyjezdni, którzy zdobyli honorową bramkę. Jej autorem był Bigas.

Po 28 kolejkach Real zajmuje drugie miejsce w tabeli i traci do liderującej Barcelony dwa punkty.

Wyniki, terminarz i tabela Primera Division

28. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-06-14 19:30 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Guillermo Cuadra
Marko Dmitrović
46′ Daniel Carvajal Ramos
Anaitz Arbilla Zabala84′
 37′ Silva Junior Marcelo
Roberto Antonio Correa Silva
 30′ 61′ Sergio Ramos
Paulo André Rodrigues de Oliveira
Raphael Varane
Luís Rafael Soares Alves57′
47′ Casemiro
Sergio Álvarez Díaz
 4′ Toni Kroos
Sebastian Cristoforo90′
84′ Luka Modrić
Pablo Ezequiel De Blasis78′
61′ Rodrygo Silva de Goes
Eduardo Expósito Jaén
Karim Benzema
Fabian Orellana57′
61′ Eden Hazard
Enrique García Martínez57′
Diego Altube Suárez
Yoel Rodríguez Oterino
Alphonse Areola
Pedro Bigas Rigo57′  60′
61′ Eder Gabriel Militao
Esteban Rodrigo Burgos84′
Javier Hernández Cabrera
Sergio Cubero Ezcurra
46′ Ferland Mendy
Álvaro Tejero Sacristán
Alarcon Suarez Isco
José Ángel Valdés Díaz
James Rodriguez
Papa Kouly Diop
84′ Federico Valverde