• 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Primera Division. Real Madryt - Real Betis 0-0 w meczu 12. kolejki

Sobotnia porażka FC Barcelona z Levante (1-3) otworzyła piłkarzom Realu Madryt drogę do objęcia fotelu lidera w Primera Division. Warunek by jeden - zwycięstwo nad Realem Betisem. Mimo usilnych starań i dramatycznej końcówki "Królewscy" nie zdołali jednak zdobyć gola, a mecz skończył się bezbramkowym remisem.

Real mógł rewelacyjnie otworzyć to spotkanie. W siódmej minucie Joel Robles zdołał jeszcze wprawdzie obronić strzał szarżującego Karima Benzemy, lecz po chwili był bez szans w starciu z Edenem Hazardem. Po analizie VAR gol Belga został jednak anulowany - w momencie, gdy Benzema zagrywał do niego piłkę, skrzydłowy znajdował się na spalonym. Tuż przed przerwą francuski golkiper Betisu świetnie zatrzymał jeszcze uderzenie z woleja Sergio Ramosa.

12. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-11-02 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 70209 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Real Madryt
Real Betis Balompié
0
0

Po zmianie stron na groźne ataki "Królewskich" trzeba było poczekać kwadrans - właśnie wtedy w ofensywie uaktywnił się Ferland Mendy. Francuski lewy defensor najpierw upadł w polu karnym "Los Verdiblancos", lecz arbiter nie podyktował "jedenastki", a potem znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Widoczny był jednak fakt, że jest to dla niego niecodzienna sytuacja i zazwyczaj broni on dostępu do własnego pola karnego - zachował się fatalnie i posłał piłkę w boczną siatkę.

Marc Bartra11′
80′ Ferland Mendy
Sidnei Rechel da Silva Júnior
Sergio Ramos
Zouhair Feddal Agharbi74′
Raphael Varane
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
39′ Casemiro
Aissa Mandi
Toni Kroos
Alejandro Moreno Lopera90′
Luka Modrić
Sergio Canales
65′ Rodrygo Silva de Goes
Andres Guardado85′
83′ Karim Benzema
Sanchez Joaquin
83′ Luka Jović
Borja Iglesias Quintas74′
65′ Vinicius Junior
Cristian Tello

Real rozpaczliwie dążył do strzelenia zwycięskiej bramki. W końcowych minutach rolę środkowego napastnika pełnił nawet Sergio Ramos, lecz na nic się to zdało. W doliczonym czasie gry w świetną okazję miał jeszcze Vinicius, lecz jego uderzenie obronił Robles. Mecz skończył się bezbramkowym remisem, co pozwoliło Barcelonie utrzymać się na czele tabeli Primera Division.